موج رسا
رئیس شورای شهر زنجان:

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه با بیان اینکه تکمیل و انجام پروژه‌ های شاخص شهری در دستور کار شورای شهر و شهرداری قرار دارد، گفت: تقاطع غیر‌همسطح امام حسین(ع) زنجان دهه فجر سال جاری افتتاح می‌شود.

کد خبر: ۲۰۸۵۴
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۷

آراض ضیایی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, با بیان اینکه تکمیل و انجام پروژه‌ های شاخص شهری در دستور کار شورای شهر و شهرداری قرار دارد، اظهار کرد: برنامه ‌های شهرداری بر اساس سیاست ‌گذاری ‌های کلی شورای شهر بوده و به درستی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه ‌های نیمه ‌تمام در راستای جلوگیری از راکد ماندن اعتبارات هزینه شده در پروژه ‌های عمرانی یکی از اولویت ‌های مهم و اساسی شورای شهر و شهرداری است، افزود: توسعه متوازن در شهر، از جمله برنامه‌ های تعریف شده برای مدیریت شهری است که احیا و توسعه بافت های فرسوده عمدتاً در این راستا صورت می‌گیرد.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه یکی از اولویت ‌های شورای شهر و شهرداری رسیدگی به مسائل عمرانی و فرهنگی شهر و ارتقاء سطح فرهنگ مردم در زمینه حقوق شهروندی است، بیان کرد: اتمام پروژه‌ های نیمه تمام در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل  نامگذاری شده است و توجه خاص به مناطق نیمه برخوردار و محروم و حاشیه نشین شهر اولویت کاری شهرداری و شورای شهر است، لذا هر چه در توان داریم به کار گرفته ایم.

ضیایی با تاکید بر اهمیت تکمیل نیمه تمام پروژه غیر هم سطح امام حسین (ع) به عنوان یک اولویت برای مجموعه مدیریت شهری زنجان، اظهار داشت: قرار بود این پروژه با کمک ارکان های استانداری استان، مسکن و شهر سازی استان و شهرداری استان تکمیل و به بهره‌برداری رسد.

وی با بیان اینکه یکی از پروژه های مهم شهری زنجان تکمیل تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) است، تصریح کرد: با همت عوامل و دست اندرکاران اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می رسد.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه تاکنون فقط 20 درصد از تسهیلات اعطایی از سهم استانداری استان و مسکن و شهر سازی استان برای تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) محقق شده است، گفت: همه ما وظیفه داریم امید را به جامعه تزریق کنیم و با ارائه خدمات صادقانه به شهروندان فضایی را ایجاد کنیم تا نشاط شهروندی و تاثیر مثبت عمرانی و خدماتی در شهر مشاهده شود.  

گفتنی است، احداث این تقاطع غیرهمسطح سه سطحی در محل تقاطع بزرگراه زنجان بیجار با بلوار شهید بهشتی، شامل یک پل روگذر و یک زیرگذر به همراه دو عدد دوربرگردان و رمپ های دسترسی، با هدف تسهیل تردد ترافیک عبوری از محل تقاطع صورت می گیرد.

این تقاطع دارای پل روگذری به طول 485 متر و عرض 7.7 متر بوده که طول بزرگترین دهانه آن 120 متر می باشد و سیستم سازه آن از نوع پل کابلی ترکه ای (Cable-Stayed Bridge) متشکل از عرشه کامپوزیت، پایلون فولادی و کابل های ترکه ای روکش دار است.

این تقاطع نیز دارای پل زیرگذری به طول 450 متر و عرض 19 متر بوده که سازه عرشه آن از نوع دال مجوف بتنی درجاریز و دیواره های حائل زیرگذر از نوع شمع بتنی درجاریز بوده که با قطعات پیش ساخته بتنی پوشش داده شده اند.

لازم به ذکر است، مساحت عرشه پل ها 4 هزار مترمربع، آرماتوربندی و کارهای فولادی سبک 2 هزار 500 تنی، کارهای فولادی سنگین (پایلون و عرشه) 900 تنی، قالب بندی 16 هزار مترمربعی، بتن ریزی 30 هزار  مترمکعبی، کابل ترکه ای روکش دار 15 تنی، اجرای حفاری و اجرای شمع به 10 هزار مترطول، دیوار پیش ساخته 3 هزار مترمربعی، عملیات خاکی 210 هزار مترمکعبی و آسفالت ریزی 12 هزار تنی است.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: پل سید الشهداء 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: