موج رسا

رییس اداره ثبت احوال شهرستان ایجرود از کاهش جمعیت در چهار سال گذشته خبر داد.

کد خبر: ۲۰۸۷
تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۰

به گزارش نوین خبر،مدتهاست که کارشناسان جمعیت نسبت به کاهش زاد و ولد و پیر شدن جمعیت کشور هشدار می دهند. آنها معتقدند که سیاست های کنترل جمعیت دیگر کارساز نبوده و باید خانواده ها تشویق شوند که فرزند بیشتری داشته باشند. با ادامه وضع فعلی کشور در آینده نیروی کار به حد کافی نخواهد داشت؛ تهدیدات امنیتی به بار خواهد آمد و بافت فرسوده جمعیتی کارایی اقتصادی نداشته و بیشتر مصرف کننده خواهد بود تا تولید کننده. این درحالیست که منابع مختلف داخلی و خارجی بر این امر گواهی می دهند. آمار و ارقام سر شماری مرکز آمارو نفوس و مسکن ایجرود هم خبر از رشد منفی و کاهش جمعیت این شهرستان می دهد.

به گزارش نوین خبر، ابوالفضل حیدری رئیس اداره ثبت احوال شهرستان ایجرود گفت : طبق اعلام سر شماری مرکز آمارو نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۹ جمعیت شهرستان ۳۸۷۸۷ نفر بوده که در سال ۱۳۹۰ به ۳۸۳۵۹ نفر و در سال ۱۳۹۱ جمعیت شهرستان به ۳۸۰۸۲ نفر افزوده شده است و در سالجاری نیز ۳۷۴۶۲ نفر رسیده که حاکی از کاهشجمعیت نسبت به ۴ سال گذشته را میرساند.

حیدری گفت:در ۸ ماهه سالجاری تعداد ۱۶۵ مورد ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته ۲۳۵ مورد بوده که با کاهش ۹۶/۳۰%درصدی داشته است.

رییس اداره ثبت احوال ایجرود علل عمده کاهش ازدواج را تورم، گرانی، مسکن جوانان ، تهیه جهیزیه در شهرستان عنوان کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به تهدید کاهش جمعیت که یکی از معضلات اجتماعی میباشد با همت مسئولین امر نسبت به این کاهش عکس العمل نشان داده و با تقویت و تشویق به افزایش جمعیت همت بگمارند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: