موج رسا
به مناسبت درگذشت یار دیرین امام؛

مدیر روابط عمومی سینما بهمن زنجان گفت: به مناسبت درگذشت یار دیرین امام؛سینما بهمن زنجان امروز تعطیل است.

کد خبر: ۲۰۹۴۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰

 میثم زنجانی در گفت‌ و گو با خبرنگارموج رسا,  در زنجان اظهار داشت: مطابق طبق اعلام شورای صنفی نمایش، امروز سه شنبه سینماهای کشور تعطیل است.

وی با اشاره به اینکه در زنجان نیز سینما بهمن امروز نمایش فیلم ندارد، تصریح کرد: از فردا در سانس های قبلی فیلم های در حال اکران، نمایش داده می شود.

مدیر روابط عمومی سینما بهمن زنجان از اکران فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» در سینما بهمن زنجان خبر داد و گفت: «لاک قرمز» و «سلام بمبئی» از دیگر فیلم های در حال اکران است.

زنجانی با بیان اینکه فیلم یتیم خانه ایران در سانس های 12 و 30 دقیقه و 16 و 30 دقیقه اکران می‌‎ شود، افزود:ساخت این فیلم از سال ۹۲ آغاز شده است و روایت گر اشغالگری انگلیس ها در ایران در بین سال های ۱۲۹۵ تا ۱۲۹۷ است.

 

*موضوع اصلی فیلم یتیم خانه ایران چیست؟

انگلیس به عنوان یکی از استعمارگران قرن بیستم، در جنگ جهانی اول، با وجود اعلام بی طرفی ایران، وارد ایران می شود. به دنبال اشغالگری انگلیس، قحطی بسیار بزرگی ایران را در بر گرفت. به طوری که به خاطر نقش‌آفرینی مستقیم اشغالگران انگلیسی، بیش از ۹ میلیون نفر از مردم ایران (از جمعیت ۱۸ میلیون نفری کشور) در اثر بیماری و گرسنگی درگذشتند، به طوری که از این اتفاق به عنوان یکی از بزرگ‌ترین هولوکاست‌های تاریخ یاد می‌شود.

یتیم‌خانه ایران فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت کشیان  است.

این فیلم در تاریخ ۵ آبان ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران شده است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: سینما بهمن 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: