موج رسا
مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان:

مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان با اشاره به تهیه بخشی از تجهیزات شرکت پتروشیمی زنجان از کشور آلمان گفت: تا کمتر از یک ماه آینده تجهیزات خریداری شده از این کشور بارگیری می‌شود.

کد خبر: ۲۰۹۵۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸

محمدرضا مدیری در گفت‌‌وگو موج رسا, سرمایه لازم برای بهره‌برداری از پروژه را معادل 550 میلیون یورو اعلام کرد و گفت: از این میزان، به اندازه 115 میلون یورو هزینه شده است و از 435 یوروی باقیمانده باید 100 میلیون یورو توسط سهام‌داران و بقیه توسط بانک و صندوق توسعه ملی تامین شود.

وی عموم قراردادهای پیمانکاری گذشته این طرح را به زیان پتروشیمی دانست و گفت: حل این مسئله و اصلاح و تعیین تکلیف قراردادها به عنوان یکی از مشکلات اساسی طرح، وقت و انرژی بسیاری از مدیریت شرکت گرفته است.

مدیری گفت: در حوزه تملک اراضی برای خط انتقال برق و صدور برخی مجوزها نیز همکاری لازم انجام نمی‌شود در حالی که با بهره‌برداری از این پروژه برای 6هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی و منطقه از آن منتفع خواهد شد.

وی با اعلام این‌که سهام‌داران عمده جدید، صرفا برای جبران خسارت و بدهی‌های گذشته طرح، طی دو سال گذشته 200 میلیارد تومان اعتبار به پروژه تزریق کرده‌اند، پرداخت یا تعیین تکلیف بدهی‌های مالیاتی و بیمه و افزایش سه‌برابری سرمایه شرکت را مطابق توصیه و درخواست‌های بانک عامل (بانک ملی) عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه مدیریت عالی بانک ملی همکاری‌های بسیار مناسبی از خود برای احیای پروژه نشان داده است.

مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان "همراهی‌های محلی" را برای آغاز دوباره عملیات اجرایی طرح ضروری دانست و گفت: طبق اعلام کشتیرانی جمهوری اسلامی، بارگیری نخستین محموله‌ تجهیزات خریداری شده، تا کمتر از یک ماه دیگر از آلمان انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از گزارش عملکرد شرکت صنایع پتروشیمی زنجان، نسبت به همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت در تعیین نسبت داخلی‌سازی تجهیزات مورد نیاز، اظهار امیدواری کرد و گفت: برای پروژه مشابه پتروشیمی زنجان در لردگان، این نسبت 25 (ساخت داخلی) به 75 (ساخت خارج) تعیین شده که امیدواریم این نسبت باتوجه به ملاحظات فنی صادرکنندگان اروپایی دانش فنی ساخت اوره و آمونیاک به طرح پتروشیمی زنجان، محاسبه و اعلام شود.

تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی پتروشیمی زنجان، تایید پرداخت اقساط قرارداد تامین آب و گاز پروژه، اصلاح فناوری برج‌های خنک‌کننده برای صرفه‌جویی در مصرف آب، طراحی برنامه بازاریابی و فروش تضمینی محصولات، لزوم توجه به امتیازهای استقرار پتروشیمی زنجان در منطقه "کمتر توسعه یافته" ایجرود بر اساس تصویب‌نامه هیئت وزیران از جمله دیگر مواردی بود که از سوی مدیریت شرکت صنایع پتروشیمی زنجان اعلام شد.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: