موج رسا
رئیس بنیاد ملی نخبگان استان زنجان:

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان زنجان با بیان اینکه جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش سبلان به میزبانی زنجان برگزار می شود، گفت: جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش سبلان با مشارکت بنیاد نخبگان استان های در روزهای 10 و 11 اسفند ماه سال جاری با حضور استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان ‏غربی برگزار می شود.

کد خبر: ۲۰۹۶۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶

وحید رشتچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرنگار موج رسا, با بیان اینکه طرح‌ های بنیاد ملی نخبگان با هدف پایش و توانمند سازی نخبگان جامعه اجرا می‌شود، اظهار کرد: یکی از وظایف بنیاد ملی نخبگان تسهیل کننده روابط بین نخبگان و جامعه است.

وی با بیان اینکه نخبه باید دارای فاکتور خلاقیت و تاثیرگذاری در جامعه باشد به طوری که به عنوان یک نخبه در ارتقای امور مثبت جامعه دخیل باشد، افزود: بنیاد ملی نخبگان پل ارتباطی بین ستادهای توسعه فناوری است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان زنجان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مد نظر مقام معظم رهبری بدون بهره‌گیری از ظرفیت ‌های نخبگان اجرایی نمی‌شود، تصریح کرد: رفع مشکلات کشور مستلزم حمایت از مخترعین و نخبگان علمی است.

رشتچی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع های برگزیده و تسهیل در مسیر آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی های فکری به ثروت، اقدام به برگزاری جشنواره های منطقه ای رویش در طول سال می کند، بیان کرد: بر همین اساس جشنواره های منطقه ای رویش سبلان به میزبانی زنجان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مخترعان می توانند با نام نویسی و شرکت در جشنواره، اختراع خود را در رقابتی سالم مورد ارزیابی قرار دهند، اظهار داشت: اختراع هایی که در این جشنواره ها مورد تأیید هیئت داوران قرار می گیرند می توانند از تسهیلات بنیاد برای طی  مسیر توانمند سازی اختراع های برگزیده بهره مند شوند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان زنجان با بیان اینکه جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش سبلان با مشارکت بنیاد نخبگان استان های در روزهای 10 و 11 اسفند ماه سال جاری با حضور استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان ‏غربی برگزار می شود، گفت: در کنار این جشنواره نیز نمایشگاه فن بازار و بازار کار با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برپا می خواهد شد.

رشتچی با بیان اینکه برای مخترعین برتر نمایشگاه فن بازار و بازار کار ایرانی تسهیلات خوبی در نظر گرفته شده است، افزود: جوایز نقدی به مخترعین برتر اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه ثبت ‌نام برای حضور در این نمایشگاه از 10 آذرماه آغاز شده و تا 10 بهمن ماه سال جاری ادامه دارد، بیان کرد: علاقه‌مندان برای ثبت ‌نام به سایت بنیاد ملی نخبگان به آدرس www.bmm.ir و یا آدرس www.zanjan.bmm.ir بنیاد ملی نخبگان استان زنجان مراجعه کنند.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: بنیاد نخبگان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: