موج رسا
رئیس شورای شهر زنجان:

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه با بیان اینکه مسئولان شهری برای تکمیل پروژه سبزه میدان اقدام جدی‌تری انجام دهند، گفت: تمکیل و به سرانجام رساندن پروژه سبزه میدان همت و کمک مسئولان را می طلبد.

کد خبر: ۲۰۹۶۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

آراض ضیایی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا,با بیان اینکه طرح سبزه میدان یکی از مهمترین پروژه ‌های شهر زنجان است که به دلیل وسعت از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: توسعه طرح ‌های زیرساختی استان در اولویت برنامه ‌های شهری استان زنجان قرار دارد.

وی با بیان اینکه استفاده از پیمانکاران قوی در اجرای پروژه ‌ها از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گرفته شود تا در طول اجرای پروژه ‌ها با مشکل رو به رو نشد، افزود: متاسفانه به دلیل متعهد نبودن شرکت کهن ‌دژ میلاد به عنوان سرمایه‌گذار پروژه سبزه‌ میدان به تعهدات خود انجام این پروژه با این شرکت فسخ شد که در حال حاظر این پروژه بزرگ فاقد سرمایه گذار است.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه مطابق مجوز های شورای اسلامی شهر پروژه سبزه میدان در سه فاز به مرحله اجرا درخواهد آمد، بیان کرد: برای توسعه و تکمیل پروژ سبزه میدان باید در مسیر توسعه تغییراتی را اعمال کنیم.

ضیایی با بیان اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و با توجه به حجم بالای سرمایه‌گذاری در پروژه سبزه میدان احتمال کمتری برای جذب سرمایه‌گذار برای کل پروژه سبزه میدان وجود ندارد که این پروژه پیمانکاری آغاز و در اولویت اول نسبت به اجرای فاز یک پروژه اقدام می‌ شود، اظهار داشت: بعد از واگذاری‌ فاز نخست به پیمانکار به سراغ اجرای فاز ‌های بعدی این پروژه خواهیم رفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری اقدامات اولیه پروژه را آغاز کرده است، تصریح کرد: سرعت و میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه اهمیت ویژه دارد و به دقت کنترل می‌شود.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه اعتبارات عمرانی استان زنجان هدفمند تخصیص می‌یابد، افزود: طرح ‌های مختلف عمرانی، تولیدی و اقتصادی بر اساس سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود که در این طرح‌ ها ضمن فراهم شدن اشتغال جوانان، رونق اقتصادی مناطق در پی دارد.

ضیایی با بیان اینکه با برنامه ‌ریزی انجام شده تکمیل طرح های عمرانی در دستور کار قرار دارد، گفت: در حال حاظر خاک ‌برداری در محل پروژه سبزه میدان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه کیفیت و کمیت در امور پروژه ‌های عمرانی مهم است و باید در این راستا با تمام توان وارد شد، افزود: هر توسعه و پیشرفتی در سایه وحدت و همدلی ایجاد می‌ شود و لذا برای انجام هر کاری و اجرای هر پروژه ای همدلی و وحدت در بین مسئولان مختلف نباید مورد غفلت و فراموشی واقع شود.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه نظارت بر پروژه‌ ها در طول طرح با قوت انجام می‌شود، امیدواریم دستگاه‌ های دولتی با استفاده از توانمندی پیمانکاران قوی، کمک کار ما برای اتمام مناسب و به موقع پروژه‌ ها باشند، بیان کرد: تکمیل پروژه های عمرانی یکی از موضوعاتی است که عملکرد کل شهرداری و شورای شهر را به نمایش می گذارد.

ضیایی با بیان اینکه بالاترین کیفیت، مناسب ترین هزینه ها و کوتاه ترین زمان سه شاخص چشم انداز انجام پروژ های عمرانی است، تصریح کرد: تأخير، كندي و عدم ‌پيشرفت در پروژه‌ هاي عمراني شهري كه سبب عدم ‌ايجاد مديريت شهري پايدار می شود حاكي از وجود موانع و مشكلات ريشه‌اي در اجراي طرح ‌هاي ارزشمند شهري است.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه درون‌ شهري با توجه به ويژگي‌ ها و محدوديت ‌هاي خاص خود بسيار حايز اهميت است، اظهار کرد: امروزه بخش عمده سرمايه هر كشور، به ‌خصوص كشورهاي در حال توسعه به پروژه ‌هاي عمراني و زيربنايي آن اختصاص دارد و يكي از عوامل رشد و توسعه اقتصادي هر جامعه موفقيت در اجراي پروژه‌هاي عمراني آن محسوب مي‌ شود.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: پروژه سبزه میدان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: