موج رسا
آشنایی با بزرگترین موسسه خیّری مجازی در زنجان

موسسه ترنم مهر باران به عنوان  بزرگترین موسسه خیّری مجازی در زنجان است که در مدت 14 ماه با عضویت یک هزار و 500 نفر فعالیت خود را در فضایی  توام با مهر و مهربانی به منظور کمک به افراد نیازمند انجام می دهد.

کد خبر: ۲۰۹۷۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

به گزارش موج رسا, مدت زمان زیادی نیست که مردم ما با شبکه های مجازی آشنا شده اند و این فضا هم اکنون در کشور ما بیش از 40 میلیون مخاطب دارد و شاید حرف اول در پر کردن اوقات فراغت ایرانی ها را همین حضور در فضای مجازی رقم زند.

برای ما بارها پیش آمده است که ساعتهای متمادی در این فضا غرق شده ایم و گذشت زمان را احساس نکرده ایم و انگار دنیایی فشرده شده در صفحه کوچک گوشیمان جا خوش کرده است.صرف نظر از سرگرمی فضای مجازی سبب شده است تا انجام بسیاری از کارها سهل و آسان شود و بسیاری از کارهای بزرگ در همین فضای کوچک صفحه‎های گوشی ما شکل گرفته‎اند کارهایی از جنس سخاوت و انساندوستی

هستند خیرانی که مکان و جا و فضا آنها را محدود نکرده است و تنها با یک گروه در فضای مجازی حامی کارهای خیری شده اند، گروهی به نام ترنم مهر باران با یک هزار و 500 عضو در زنجان پا گرفته اند که کارشان انجام کار خیر در فضای مجازی است.

تا چند ماه پیش خبری از محل و دفتر نبود و تنها همین فضا بود و یک دنیا انرژی برای خدمت به افراد محروم و بی بضاعت از تامین وعده های غذایی برای سالمندان تا کمک رسانی برای ایجاد شغل

خانم طاهری مدیر عامل موسسه ترنم مهر باران و از بانیان ایجاد این گروه است که چندان تمایلی نیز برای انتشار مطلب از زبان خودش ندارد و با اشاره به فعالیت های این موسسه می گوید: بدلیل حضور خود در انجمن های خیریه شاهد خلاء هایی بوده ام که در اساسنامه این موسسات خیریه وجود نداشت و همین زمینه ای برای شکل گیری خانه باران در فضای مجازی بود تا بتوان کمک‎های مورد نیاز افراد نیازمند را پاسخ داد.

وی بیان می‎کند: هم اکنون بالغ بر یک هزار و 500 نفر در گروه های مختلف باران عضو هستند که اکثر این افراد خیّر بوده وشاهد اقدامات بسیاری از طرف افراد عضو بوده ایم.

مدیر عامل موسسه ترنم مهر باران اضافه می کند: ازابتدای سال تا کنون 150 دانش‎آموز، بیش از 100 خانواده 50 نفر سالمند تحت پوشش موسسه ترنم مهر باران بوده و در طول یکسال 20 مورد جهیزیه، 5 مورد تهیه سیسمونی و بیش از 20 مورد کمکهای موردی به بیماران را داشته ایم.

 

*تهیه غذای گرم برای سالمندان بی بضاعت

طاهری می‎گوید: در هفته دو روز در روزهای یکشنبه ، و چهارشنبه، غذای گرم برای سالمندان تهیه و توزیع می‎شود که خوشبختانه استقبال خیران باعث شده است که این کار در طول هفته استمرار داشته باشد.

وی تاکید می کند: با گذشت حدود چهارده ماه از تشکیل موسسه ترنم مهر باران به لطف الهی و حمایت خیران توانسته ایم قدمهای اساسی در حمایت و توانمند سازی بیش از چندین خانواده بر داریم و این در حالی بوده است که نام و نشانی از خیران در میان نبوده است.

کمیته رفاه و خدمات نیز بلافاصله بعد از بازدید از منزل با تأمین مایحتاج نیاز مندان و توزیع سبد کالا و جهیزیه و سیسمونی و پوشاک و مواد غذایی را برعهده دارد.

وی می گوید: یکی از دغدغه های باران تحت حمایت قرار دادن دانش‎آموزان و تامین حامی مالی برای این کودکان بوده است که علاوه بر تامین حامی سعی شده است با تشکیل کمیته آموزش و با استفاده از دبیران مجرب و نیکوکار قدمهای اساسی در تقویت بنیه علمی این فرزندان از کلاس اول ابتدائی تا کلاسهای کنکور برداشته باشد.

وی می گوید: در زمینه حرفه آموزی و انجام فعالیت‎های ورزشی نیز کارهایی برای این دانش آموزان انجام شود که از جمله برنامه یادگیری حرفه در تابستان است که به فکر این هستیم که برای فصل تابستان حتما دانش اموزان در یک حرفه به عنوان شاگرد مشغول شوند.

 

*ایجاد اشتغال اولویت اصلی موسسه باران

طاهری یکی از اهداف بزرگ موسسه ترنم مهر باران را توانمندی سازی و حفظ عزت نفس اقشار ضعیف و نیازمندان تحت پوشش دانسته و خاطرنشان می کند: خانه باران از اولین روزهای تشکیل گروه،با تمام توان در جهت اشتغال و توانمند کردن افراد تحت پوشش تلاش کرده است و سعی شده است با ایجاد اشتغال بخش اعظم مشکل افراد را مرتفع کند.

وی اضافه می‎کند: کمیته اشتغال در زمینه های کاریابی برای افراد تحت پوشش با توجه به نیازهای اعلام شده به خانه باران، کارآفرینی در زمینه های مختلف خدماتی،آشپزی،خیاطی،صنایع دستی، اعطای وام های قرض الحسنه برای کمک به اشتغال های فردی و جمعی،ارتباط با شرکت ها،کارخانه ها و تولید کننده ها برای جذب اسپانسر و ایجاد کارگاه های کوچک تولیدی،خصوصأ کار در منزل قدم برداشته است.
وی با اشاره به راه های کمک به موسسه ترنم مهر باران تصریح می‎کند: خیران می‎توانند با اهدای لوازم خانگی و البسه ی نو و اضافی ، تامین اقلام خشک، تهیهه ی غذا و پخت غذای هفتگی در روزهای (یکشنبه و چهارشنبه) که در آشپزخانه باران با ما همراه شوند.

طاهری اضافه کرد: اگر پزشک، دبیر، پرستار، روانشناس، هنرمند هستید و یا تخصص خاصی دارید، به ما اعلام کنید تا از تخصص شما استفاده کنیم و می توانید اسپانسر یک خانواده یا یک دانش آموز باشید واگر فضا ومکان اضافه دارید و فعلا استفاده نمی کنید در اختیار ما بگذارید.

مدیر عامل موسسه ترنم مهر باران در پایان می گوید: با کمک های هر یک از افراد، جامعه می تواند از بسیاری از آسیب های اجتماعی محفوظ بماند چون معتقدیم نجات یک انسان، نجات یک نسل است.
لازم به ذکر است دفتر موسسه ترنم مهر باران در محل دروازه ارک-جاده همایون-کوچه خادم-جنب ساختمان میلاد-پلاک 11+3 آماده دریافت کمک های انسانن دوستانه است.

انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: