موج رسا
مدیرکل تعزیرات استان زنجان:

مدیرکل تعزیرات استان زنجان گفت: یک محموله قاچاق حاوی 80 هزار نخ سیگار در زنجان کشف و ضبط شد.

کد خبر: ۲۰۹۷۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷

مرتضی ممیزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, اظهار کرد: براساس گزارش دایره آگاهی شهرستان زنجان‌، خودروی حامل کالای قاچاق متوقف و پس از بررسی محموله سیگار خارجی شامل 80 هزار نخ سیگار کشف وضبط شد.

وی تصریح کرد: پرونده متهم بصورت خارج از نوبت در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی استان تشکیل و جلسات رسیدگی آغاز شد.

مدیرکل تعزیرات استان زنجان افزود: براساس استعلام از سازمان صنعت و معدن و تجارت‌، ارزش محموله بیش از 120 میلیون ریال تعیین شد و پرونده متهم در حال سیر مراحل قانونی بوده تا حکم مقتضی صادر شود.

وی تصریح کرد: قاچاق کالا آفت بزرگ اقتصاد کشور بوده و آسیب فراوانی را متوجه جامعه می‌کند، آسیب استعمال دخانیات در جامعه مشهود بوده و از این‌رو به شکل جدی با مجرمان برخورد می‌شود.

ممیزی افزود: آنچه می‌تواند مصرف دخانیات را در جامعه کاهش دهد جلوگیری از ورود این کالا به کشور بوده و ماموران انتظامی مؤثرترین عامل برای جلوگیری از این اقدام غیرقانونی هستند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تاثیرات قاچاق کالا را بر اقتصاد و اشتغال استان بسیار مخرب دانست و افزود: قاچاق کالا یکی از مهمترین عوامل کاهش رشد اقتصادی و تولیدات داخلی به شمار رفته و سبب کاهش اشتغالزایی میشود.

وی با اشاره به سود قاچاق دخانیات گفت: سود بالای قاچاق سیگار برای قاچاقچیان مهم‌ترین عاملی بوده که مانع از موفقیت در مبارزه با قاچاق این محصول می‌شود.

ممیزی خاطرنشان کرد: قاچاق کالا، خروج منابع ارزی و ورود کالاهای فاقد کیفیت را به همراه داشته و در بحث دخانیات آسیب‌های اجتماعی را به‌ویژه برای نسل سازنده کشور همراه داشته که در این راستا فعالیت تعزیرات حکومتی استان با همکاری مأموران انتظامی بسیار مفید است.

انتهای پیام/ ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: