موج رسا
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با انتقاد از رویه تغییر تمامی مدیران با تغییر دولت در کشور گفت: متاسفانه روش اشتباهی است که با تغییر دولتها تمامی مدیران تا سطح آبدارچی تغییر می کنند و در هر دولتی که این اتفاق بیفتد کار اشتباه و غیر علمی است.

کد خبر: ۲۱۱۵۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

به گزارش موج رسا, آیت‌الله شیخ علی خاتمی امروز در همایش تجلیل از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان زنجان اظهار داشت: اگر برنامه درست و معینی داشته باشیم فرقی نمی کند که مدیر وابسته به کدام جریان فکری باشد بلکه باید برنامه اجرایی شود و این همان چیزی است که در کشورهای پیشرفته طی شده است.

وی تصریح کرد: اشکال در روند اجرای برنامه ها در کشور این است که هر دولتی به گونه ای عمل می کند و این باعث می شود برنامه به صورت کامل جلو نرود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تأکید بر اینکه هدف آموزش و پرورش تعلیم و تربیت است، گفت: تمام دولتها این هدف را داشته اند و برای رسیدن به این هدف  باید همه عوامل اجرایی پایند به برنامه های تدوین شده باشند و آن را اجرا کنندو با تغییر دولتها تنها مجریان اجرایی تغییر یابند.

وی رسیدن به نتیجه مطلوب در زمینه فرهنگی را نیازمند گذشت زمان دانست و تاکید کرد: فرهنگ مانند چیدن دیوار نیست و فرهنگ سازی نیازمند گذشت زمان است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه شغل معلمی دارای منزلت والایی است ابراز کرد: هرچند در برخی زمان ها جایگاه معلمان زیر چرخ‌دنده‌های زندگی له می شود اما با وجود همه انتقادها معلمان فرهنگی‌ترین قشر و صنف جامعه به حساب می‌آیند.

امام جمعه زنجان تصریح کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نباید با تغییر دولتها تحت تأثیر قرار گیرد .

وی ابراز کرد: خانواده‌ها، دولت و آموزش و پرورش سه گروهی هستند که برای تربیت دانش آموزان سرمایه گذاری کرده اند اما در عمل هر سه این گروهها از خروجی راضی نیستند .

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه کمترین مباحث مطرح شده در سال گذشته مباحث پرورشی بوده است،خاطرنشان کرد: آنچیزی که مغفول مانده است پرداختن به مباحث پرورشی است و باید دید پس از 12 سال تحصیل چند درصد از دانش آموزان در تراز انسانی جمهوری اسلام قرار دارند.

وی افزود: جامعه ما به انسانهای دانشمند،تحول‌آفرین، پیشرو نیاز دارد و لازم است  به همان میزان که به آموزش اهمیت می دهیم به مباحث پرورشی نیز توجه کنیم و در این صورت است که دلنگرانی خانواده ها برطرف ی شود.

انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: دولت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: