موج رسا
استاندار زنجان خبر داد

استاندار زنجان گفت: تا کنون 5 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در اجرای طرح های صنعتی در استان انجام شد.

کد خبر: ۲۱۱۶۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹

به گزارش موج رسا, اسدالله درویش امیری در جلسه شورای اداری استان زنجان اظهار داشت: جمهوری اسلامی در حوزه ارتباطات و فنآوری اطلاعات و تکنولوژی انقلابی را به پا کرده است.

وی با بیان اینکه در همه بخش های انقلاب اسلامی تحولات شگرفی انجام شده است، افزود: 5 هزار خط ثابت در سال 58 وجود داشت که امروز به 384 هزار 806 خط ثابت ارتقا یافته است.

وی گفت: یک میلیون و 700 هزار و 309 خط تلفن همراه در استان فعال است.

استاندار زنجان تصریح کرد: وجود نسل های جدید در ارتباطاعات و فنآوری همه محصول زحمات و خدمات نظام اسلامی است و باید از کارنامه این نظام تمام قد در این حوزه دفاع کرد.

درویش امیری با اشاره به اینکه برای دولت یازدهم نگرانی عمیقی از وضعیت واحدهای تولیدی، اشتغال و سر و سامان دادن به آنها وجود داشت، افزود: اعضای دولت در 31 استان تقسیم و ماموریت کنترل را برعهده داشتند.

وی با بیان اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان زنجان فعال است تا هیچ واحدی دچار مشکل نشود، افزود: 43 نشست این کارگروه برگزار شده و 86 جلسه فرعی این کارگروه تشکیل شده است.

استاندار زنجان ادامه داد: 1369 پرونده در این کارگروه و کمیته ها بررسی شده و 921 مصوبه داشته و 87 درصد مصوبات کارگروه اجرایی شده و 13 درصد در حال اجرا است.

درویش امیری با بیان اینکه بیشترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، کشاورزی استان زنجان با تامین اجتماعی، معوقات بانکی و تامین منابع مالی، محیط زیست،امور مالیاتی تامین سوخت و انرژی بود، افزود: کمیته تسهیلات رونق تولید با اعتبار 16 هزار میلیارد تومان با مصوبه دولت آغاز به کار کرد.

وی سهم استان زنجان را از این میزان 443 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تا کنون 840 واحد به این کمیته مراجعه و به پرونده های آنان رسیدگی شده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه 663 واحد به بانک ها معرفی شد و 322 واحد موفق به عقد قرار داد با بانک شدند، افزود: 227 میلیارد تومان تسهیلات را این واحدها دریافت کردند.

درویش امیری پرداخت مستقیم بانک ها به بنگاه های کوچک و متوسط 191 واحد با بانک قرار بسته و 94 میلیارد تومان نیز دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان 513 واحد به مبلغ 321 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند، افزود :تا کنون 5 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در اجرای طرح های صنعتی در استان انجام شده و است و 3 هزار میلیارد تومان طرح سهم بخش صنعتی در حال اجرا است.

استاندار زنجان بیان داشت: 5 هزار و 986 شغل متزلزل و بی ثبات در استان زنجان تثبیت و صیانت شده و نزدیک به 3 هزار شغل نیز در استان زنجان ایجاد شده است.

درویش امیری بیان داشت: 25 جلسه اقتصاد مقاومتی در استان زنجان با 82 دستور کار و 123 مصوبه برگزار شده است.

وی گفت: در 9 ماهه استان زنجان سهم صادراتی برش استانی بنگاه های اقتصادی 330 میلیون دلار بود که 249 میلیون دلار محقق شده است که نشان از فعال بودن بخش اقتصاد و اشتغال در استان زنجان است.

وی گفت: از محل ماده 88 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 135 پروژه که عمدتا در مرحله بهره برداری بودند به بخش خصوصی واگذار شده است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: