موج رسا
وزیر ارتباطات در زنجان:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در سه سال نیم گذشته توقیقات زیادی در بخش‌های مختلف بدست آوردیم گفت: در برخی از بخش‌ها از جمله بخش اقتصادی به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌هایی مانند فشار مالی و فشار‌های بین‌المللی نتوانستیم به هدفگذاری‌های انجام شده برسیم.

کد خبر: ۲۱۱۶۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

به گزارش موج رسا, محمود واعظی امروز در جلسه شورای اداری استان زنجان با اشاره اینکه در زندگی کردن اختلافات سلیفه‌ای وجود دارد ولی نباید این اختلاف سلیقه‌ها باعث ایجاد اختلاف در بین دستگاههای مختلف و مسئولان باشد اظهار کرد: استان زنجان نیز در زمینه همدلی مسئولان الگو بوده است.

وی با اشاره به اینکه به ما گلایه می‌کنند که مسئولان این دولت کمتر با مردم حرف می‌زنند و برخی‌ها نیز فکر می‌کنند که دولت با مردم کمتر حرف می‌زند یعنی اینکه رئیس جمهور وزرا و یا استانداران نسبت به مردم بی‌توجه‌اند، افزود: من قبول دارم روابط عمومی‌ها دولت در سراسر کشور ضعیف است و البته این نیز دلایل خاصی دارد و دلیل آن این است که یک ارثی در سه سال نیم گذشته به ما رسید که مشکلاتش آنقدر زیاد است که از همان ابتدا ما تصمیم به آواربرداری و بستر سازی برای کار کردن هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کمتر برای تبلیغ کردن وقت داشتیم ولی به هر حال من فکر می‌کنم یکی از ماموریت‌های همه مدیران کل استانها، مدیران وزارخانه‌ها، فرمانداران، استانداران و بخشداران علاوه بر مسئولیشان یک وظیفه دیگری آن هم امیدوار کردن مردم را دارند.

وی با بیان اینکه وقتی که یک اقدامی در یک شهر و یا در استانی انجام می‌شود این متعلق به یک گروه و دولت نیست، افزود: همه اقداماتی که در وزارت ارتباطات انجام شده همه آنها را دولت انجام نداده بخشی از کار توسط بخش خصوصی انجام شده است یعنی اینکه ما وقتی که عملکرد قوه مجریه را اعلام می‌کنیم یعنی کل کار‌های اجرایی در سطح کشور برای مردم انجام می‌شود.

واعظی با اشاره به اینکه باید همه اینها اقدمات انجام شده از طریق صدا و سیما و رسانه‌های محلی برای مردم بیان شود، ابراز کرد: حتما باید این ضعف مان را در نشان دادن عملکردها جبران کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ کسی نمی‌تواند در هیچ جای ایران این ادعا را داشته باشد که هر آنچه که مورد نیاز مردم بوده برآورده کرده است، بیان کرد: دولت به سوی تحقق این موضوع حرکت می‌کند و بخشی از کارها انجام شده و بخشی نیز در حال انجام است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه این دولت قبل از روی کار آمدن سیاست‌هایی مختلفی داشت گفت: قبلا نیز اعلام شده است که دولت به دنبال این است انسجام و وحدت ملی را در داخل کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه در این دولت مسئله اخلاق خیلی مهم است و توجه به مسائل و اندیشه دینی و فرهنگ بسیار مهم است و تلاش براین بوده در این فضا کار و فعالیت شود، ابراز کرد: امروز کشور ما کشوری است که انسجام و وحدت مردم و مسئولان وجود دارد و از همه مهمتر امنیت حاکم است.

واعظی با اشاره به اینکه ما باید قدردانی مقام معظم رهبری باشیم که با تیز هوشی حواسان به همه مسائل داخلی و خارجی است افزود: امروز امنیتی که در کشور ما وجود دارد باید قدردان آن باشیم باید از نیروی‌های نظامی و انتظامی سپاه و بسیج در راستای تامین امنیت کشورمان تشکر کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کشور ما در منطقه امنی واقع شده است، ابراز کرد: منطقه پیرامون کشور ما با بحران مختلف و بی‌ثباتی و همچنین فعالیت‌های تروریستی مواجه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مسئله امنیت یک مسئله مهمی است بیان کرد: ما در سایه امنیت است که می‌توانیم توسعه اقتصادی داشته باشیم و در سایه امنیت است که می‌توانیم جایگاه خودمان را در منطقه و هم در عرصه بین‌المللی ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه به اینکه امروز ما یک نعمت خوبی به نام امنیت را در کشور داریم، تصریح کرد: دولت باید خیلی بیشتر از اینها در زمینه اقتصادی و در زمینه اشتغال کار کند.

اعظی افزود: در سه سال نیم گذشته توقیقات زیادی در بخش‌های مختلف بدست آوردیم و در برخی از بخش‌ها از جمله بخش اقتصادی به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌هایی مانند فشار مالی و فشار‌های بین‌المللی که بوده نتوانستیم به هدفگذاری‌های انجام شده برسیم.

وی با بیان اینکه در مسیر رسیدن به هدف گام‌های خوبی برداشته شده است، ابراز کرد: ما امروز توانستیم تورمی که بالای 40 درصد بود به زیر 8 درصد یک رقمی بوده برسیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: این امر برای کسانی که برای آینده خودشان در زمینه اقتصادی برنامه دارند یک خبر خوبی است.

وی با اشاره به اینکه ما همواره بدنبال این بودیم که تورم را کنترل کرده و رونق ایجاد کنیم گفت: در این زمینه‌ تلاشهای زیادی انجام شده است.

واعظی با اشاره به اینکه با توجه به دستاورد‌های برجام و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بخش خصوصی، دولتی و هم مجلس باعث شده امسال سال رونق باشد ابراز کرد: همه شاخص‌های بخش کشاورزی، صنعت، خدمات و اقتصاد امروز مثبت شده است.

وی با بیان اینکه ما باید این رشد‌های مثبت را به معیشت مردم تبدیل و ترجمه کنیم افزود: مردم وقتی فرزندانشان شغل می‌گیرند و می‌بینند وضعیت معیشتی زندگیشان خوب شده آن وقت است که حرف‌های ما مسئولان را در رابطه با رونق اقتصادی توجه می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: دولت به سمت رونق اقتصادی در حرکت است و مسئله بیکاری و ایجاد اشتغال یکی از اولویت‌های اساسی در این کشور بوده است.

وی با بیان اینکه این دولت نمی‌خواهد با ایجاد شغل دولتی اشتغال را بالا ببرد افزود: دولت در نظر دارد با رونق کار در بخش خصوصی مشکل اشتغال را حل کند.

واعظی افزود: در یک سال گذشته بیش از 700 هزار شغل خالص در سطح کشور ایجاد شده و این میزان ایجاد اشتغال در برابر میزان بیکاری‌های انباشت شده در 7، 8 سال گذشته هنوز نمی‌تواند تحولی ایجاد کند و باید میزان ایجاد اشتغال در سال‌های آینده افزایش یابد تا تاثیر آن در جامعه دیده شود.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اشتغال دولت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: