موج رسا
با مشارکت حوزه هنری استان زنجان؛

با مشارکت حوزه هنری استان زنجان؛آیین گرامیداشت و تکریم از مقام فقید مقتل شناس و شاعر عاشورایی استاد جواد حسینی،در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

کد خبر: ۲۱۲۲۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

به گزارش موج رسا, آیین گرامیداشت و تکریم از مقام فقید و مقتل شناس و شاعر عاشورایی استاد جواد حسینی به پاس ستایشگری اهل بیت (ع) با استقبال پرشور از علما، ذاکرین، شاعرین و مسئولین استانی در حسینیه اعظم استان زنجان برگزار شد.

این مراسم با همکاری و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان، حوزه هنری استان، حسینیه اعظم زنجان، زینبیه اعظم زنجان و مکتب الشعراء و مادحین غریق زنجان برگزارشد.

در ابتدای این مراسم چند تن از شعرای جوان به شعر خوانی در ستایش حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و خاندان عصمت و طهارت پرداخته و در اشعار خود به پاس خدمات مرحوم استاد حسینی و شاعر محقق عاشورایی از ایشان تجلیل کردند.

استاد حاج ولی الله کلامی و استاد حاج غلامرضا عینی فرد نیز در پاسداشت مقام استاد جواد حسینی به ایراد سخن پرداختند و حاضرین را با اشعار خود بهره‌مند ساختند.

ویژگی های اخلاقی این استاد والامقام، حساسیت و تبحر ایشان در مقتل و التزام عملی به شریعت و چهارچوب های دینی و آئینی در اشعار عاشورایی، ساده زیستی و مردمداری و تحصیلات حوزوی از جمله بیانات شاعران نامدار استان در خصوص مرحوم بود.

همچنین دکتر ابوالقاسم اوجاقلو پژوهشگر، عضو هیات علمی و رییس گروه معارف دانشگاه زنجان بعنوان سخنران این مراسم پژوهشی از اشعار و مباحث اخلاقی این مرحوم را بیان داشت.

در برنامه نکوداشت استاد جواد حسینی کلیپی به مدت 12 دقیقه از شعرخوانی و صحبت های ایشان که در برنامه های حوزه هنری حضور داشتند تهیه شده بود که توجه همگان را به خود جلب کرد، همچنین نشریه مصباح حسینیه اعظم زنجان ویژه نامه ای در خصوص زندگی نامه و اشعار این استاد فقید منتشرکرده بود که بین حاضرین توزیع شد.

در پایان مراسم با حضور بزرگان عرصه شعر و فرهنگ عاشورایی، ذاکرین و مادحین و شعرا استان از خانواده مرحوم استاد جواد حسینی به پاس ستایشگری اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و به ویژه مقتل خوانی این فقید هنرمند تقدیر شد.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: مقتل شناس 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: