موج رسا
رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاههای استان زنجان خبر داد

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاههای استان زنجان گفت: ثبت نام راهیان نور دانشجویی در زنجان در دانشگاه های استان از بهمن ماه سال جاری آغاز می شود.

کد خبر: ۲۱۲۲۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲

امین بیات امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا,  اظهار داشت: ثبت نام راهیان نور استان زنجان آغاز شده است و از 22 بهمن از ده تا 25 اسفندماه برگزار می شود.

وی با اشاره به اعزام یک هزار و 500 دانشجو از استان زنجان به اردوهای راهیان نور، گفت: از 38 مرکز آموزش عالی استان زنجان به این اردوها اعزام می شوند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاههای استان زنجان گفت: گروه نخست این اردوها متشکل از خواهران دانشجو از 10 اسفند ماه سال جاری اعزام می شوند.

بیات ادامه داد: دانشجویان پسر نیز از 15 اسفند ماه سال جاری به این اردوها اعزام می شوند و دانشجویان دانشگاه های زنجان، علوم پزشکی و ابهر نیز از 18 اسفند ماه سال جاری اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه مطابق سال های گذشته این اردوها پنج روزه است، ادامه داد: در این پنج روز دانشجویان از مناطق عملیاتی دوکوهه، شلمچه، طلائیه، فکه،هویزه بازدید می کنند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاههای استان زنجان خاطرنشان کرد: هر ساله ستاد راهیان نور استان زنجان تشکیل می شود که ریاست آن برعهده رئیس دانشگاه مادر استان است.

بیات بیان داشت: تصمیم گیری ها و سیاست های این اردوها در قالب این ستاد ارائه می شود تا برنامه ریزی های لازم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تاثیر و برکات اردوهای راهیان نور بسیار زیاد است و یک برنامه راهیان نور با 10 تا 20 برنامه فرهنگی قابل قیاس نیست.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاههای استان زنجان تصریح کرد: تاثیر نفس شهدا در بحث راهیان نور و ارتباطی که دانشجو با شهدا در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس برقرار می کند عاطفی است و در زندگی افراد تاثیرگذاری خوبی دارد.

گفتنی است،برگزاری اردوی راهیان ‌نور تاثیر فراوانی در بالا بردن بینش معنوی نسل جوان امروز دارد و فرصتی است تا آنان بتوانند با حضور در این مناطق به خودسازی بپردازند. 
آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار، شهادت، رشادت و ساده‌ زیستی و دلاور مردی‌ های غیور مردان و رزمندگان اسلام و بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس مهم‌ ترین هدف برگزاری این اردوها است. 
دفاع مقدس به عنوان نماد پایداری و استواری یک ملت در راه آرمان‌ های خود توانست مدیریت ، معنویت جامعه، شناخت و آگاهی ملت نسب به دشمنان را افزایش دهد. 

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: راهیان نور 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: