موج رسا
با معرفی نفرات برگزیده؛

دهمین جشنواره هنرهای تجسمی استان زنجان با همکاری معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در زنجان برگزار و شامگاه یکشنبه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

کد خبر: ۲۱۲۵۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

به گزارش موج رسا, دهمین جشنواره هنرهای تجسمی استان زنجان با همکاری معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در زنجان برگزار و شامگاه یکشنبه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

سید بیوک موسوی در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره هنرهای تجسمی استان زنجان بر ضرورت توجه به هنرهای تجسمی به عنوان هنری ماندگار در جامعه تاکید کرد و گفت:در صورتی که فرهنگ و هنر مبنای توسعه باشد، فعالیت های مثمر ثمری در جامعه انجام می شود.

وی  با اشاره به اینکه در استان زنجان نیز در راستای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری اقدامات مطلوبی انجام شده است،افزود: کارگروه‌ های فرهنگی و هنری به منظور بهبود وضعیت فعالیت های فرهنگی و هنری و استفاده از نقطه نظرات اصحاب فرهنگ و هنر و کارشناسان در استان راه اندازی شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه فعالیت این کارگروه‌‎ ها در بهبود وضعیت هنری و فرهنگی موثر بوده است، تصریح کرد: اصحاب فرهنگ و هنر می توانند با خلاقیت های لازم زمینه رشد در این زمینه را فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه اگر هر مدیری پایه تصمیمات خود جوانان قرار دهد،موفقیتش افزایش پیدا می کند، افزود: باید در حوزه فرهنگ و هنر از حضور جوانان بیشتر استفاده شود.

موسوی خاطرنشان کرد: تک ستاره‌ های آسمان هنر در نتیجه خلاقیت فردی آنها بروز و ظهور پیدا کرده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم  فعالیت های هنرستان هنرهای زیبای زنجان را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: زمینه فعالیت چشمگیر این هنرستان باید فراهم شود.

ناصر مقدم با بیان اینکه خداوند همه انسان‌ ها را زیبا خلق کرده است و انسان نیز همواره به دنبال زیبایی است،خاطرنشان کرد :انسان هنرمند در آثار خود قدرت الهی را به تصویر می کشد.

وی بر ضرورت آموزش هنر به کودکان از طریق ارائه آموزش ‌های لازم تاکید کرد و گفت:  باید نسل های جامعه با خلاقیت به دنبال هنر باشند.

گفتنی است،در این مراسم از نفرات برتر هر رشته در دو گروه سنی «الف» و «ب» تقدیر که شامل دو گروه سنی تا پایان 25 سال و «ب» در رده سنی 26 سال به بالا بود، تقدیر شدند.

بر همین اساس در رشته کاریکاتور در گروه سنی «الف» ساناز مهدیخانلو شایسته تقدیر شناخته شده  و در همین رشته گروه سنی «ب» نیز سمیه چنگیزی و زهرا ترخوانه به عنوان مشترک سوم، محمد عسگری به عنوان نفر دوم و لیلا محمدپور نیز به عنوان شایسته تقدیر شناخته شدند.
 در رشته «حجم و مجسمه» نیز در گروه سنی «ب» مهناز شریفی، سارا وفایی ( گروه سنی الف)؛ علی رزم دوست به عنوان نفرات شایسته تقدیر، نفر سوم و نفر دوم جشنواره انتخاب شدند.

در همین بخش میترا کلانتری به عنوان نفر برتر، اول و منصور اکرادی به عنوان نفر شایسته تقدیر در بخش ویژه جشنواره شناخته شد.

در رشته «نگارگری» نیز در گروه سنی «الف» معصومه نادری شایسته تقدیر و مهشاد کاظمی سوم شد.

در همین بخش شیدا چنگیزی و عادل عباسی‌راد به عنوان نفرات شایسته تقدیر ویژه، ثمین کلانتری و دلارام خدایی به عنوان نفرات سوم و مهناز صباغی به عنوان نفر دوم معرفی شد.

در رشته «طراحی» نیز در گروه سنی «الف» فاطمه فرخی نصب و مرضیه نجفلو و امیرحسین عزیزخانی شایسته تقدیر، علی الماسی به عنوان نفر دوم و حامد امیرلو به عنوان نفر نخست معرفی شدند.

در رشته طراحی گروه سنی «ب» نیز زهرا میرزایی و آزاده اشتری شایسته تقدیر، امیر خوش آئین و مینا اوجاقی سوم، روح‌الله فلاحی و الهام مقدم دوم، مریم عالمی نفر نخست و فاطمه علی‌اکبری به عنوان نفر شایسته تقدیر ویژه تقدیر شد.

در رشته «تصویرسازی» در گروه سنی «الف» نیز هانیه افشار نفر سوم و سارا نوری در بخش ویژه شایسته تقدیر شناخته شدند.

در گروه سنی «ب» نیز الهام طاهری شایسته تقدیر، بهناز محمدی و پرستور عزیزخانی نفر دوم و سارا اصغری به عنوان نفر اول معرفی شد.

در رشته «پوستر» نیز در گروه سنی «الف» معین ناطقیان و پردیس رشیدخانی به صورت مشترک نفر سوم، مائده نجفلو دوم و نرگس اجاقلو به نفرات نفر برتر در بخش تقدیر ویژه تقدیر شدند.

همچنین در گروه سنی «ب» نیز لیلا قهرمان و علیرضا لطیفی سوم، مسعود تاران نفر اول و سمیه حسنی در بخش ویژه جشنواره تقدیر شد.

در رشته «نقاشی» نیز در گروه کودک سروش محمدی، سجاد انصاری و حسام سعادتی به عنوان نفرات برتر رشته انتخاب شدند.

همچنین در گروه سنی «الف» نیز معصومه قهرمانی مهران شیرمحمدی، هادی خانی، گلاره کلاهچی به عنوان نفرات شایسته تقدیر معرفی شدند و در همین رشته پریا عربی نفر سوم، سارا احمدی بوسجین امیررضا عسگرف نیز دوم شدند.

همچنین در رشته نقاشی گروه سنی «ب» نیز آزیتا همدانی، باب‌الله اله وردی در بخش ویژه تقدیر و سلبی نازنین محمدی در بخش تقدیر ویژه انتخاب شدند.

همچنین در همین بخش فرشته خواجه‌وند و سینا قهرمانی شایسته تقدیر، امیر حمزه‎لویی و سمیه عباسی سوم، محمد عنایتی‌فر و زبیده عزیزخانی دوم و سمیرا اسکندرپور اول شدند.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: هنرهای تجسمی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: