موج رسا
مدیراشتغال تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

مدیراشتغال و کار آفرینی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: نقطه شروع برای مداخله دولت در دوران رکود در حوزه اشتغال توجه به کسب کارهای  دارای ظرفیت بالای اشتغال است.

کد خبر: ۲۱۲۷۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵

محمدرضا یوسفی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار موج رسا,  اظهار داشت: در تخصیص منابع مالی و تسهیلات نیز واحدهای تولیدی که تقاضای نیروی کار ماهر و تخصصی در جامعه افزایش می‎دهند در اولویت قرار گیرند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تکاپو در استان زنجان ابراز کرد: اجرای این طرح به طور جد مورد پیگیری قرار گرفته است تا بتوان در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای افراد جویای کار تلاش کرد.

مدیراشتغال و کار آفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در دوران رکود و بحرانهای اقتصادی ،اجتماعی ،اولویت محوری تخصیص بهينه منابع در زمینه اشتغال است، عنوان کرد: توسعه اقتصادی استان با رویکرد رشد فراگیر و اشتغالزا سازماندهی شود.

وی اولویت در طرح های اشتغال زایی را کسب وکارهای دارای ظرفیت بالای اشتغال دانست و گفت: هدف از اجرای طرح تکاو در استان شناسایی و نیز توسعه فعالیت های اشتغالزا در سطح منطقه و هر بخش استان متناسب با گروه‎های هدف اشتغال است.

یوسفی عنوان کرد: ايجاد 6هزار فرصت شغلي جديد با اجرای طرح تکاپو در استان هدف گذاری شده است که رسیدن به این هدف با برنامه‎ریزی و همکاری سایر دستگاه‎ها محقق می‎شود.

وی در راستای اجرای شیوه نامه اجرایی مربوطه ، کارگزار توسعه اشتغال طرح تکاپوی استان نیز به وزارت خانه معرفی شده است كه پس از طي  دوره های تخصصي در وزارت متبوع ، شروع به کار کرده است.

مدیراشتغال و کار آفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تاکید کرد:  اجرای طرح تکاپو به صورت پایلوت در برخی از استان‎های کشور به اجرا گذاشته می شود.

 

لازم به ذکر است این طرح ملی با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های هر استان در راستای توسعه و بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) و با همکاری مسئولان استانی اجرا می‌شود.

از جمله رویکردهای اجرای طرح تکاپو در استان‎ها انتخاب و بهبود دینامیک شغل‌های موجود، شناسایی و انتخاب بسته‌های مناسب استان با هدف توسعه سازوکار و برنامه مداخله‌ای برای اجرای اشتغال پایدار است که هدف اصلی در اجرای این طرح شناسایی کار، برنامه و بودجه و جلب منافع ذی نفعان است.

انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: کسب و کار 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: