موج رسا
مشاور رسانه ای فرمانده سپاه پاسدداران انقلاب اسلامی:

مشاور رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وظایف رسانه‌ها در برابر جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی گفت: انقلابی گری نخستین سنگر رسانه‌های ارزشی است.

کد خبر: ۲۱۲۸۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲

رسانه

به گزارش موج رسا, حمیدرضا مقدم‌فر امروز در همایش ملی رسانه انقلاب با اشاره به امنیت جامعه امروز و نقش رسانه‌ها در تامین این امنیت اظهار کرد: امنیت یک مغوله مهم در جامعه بوده و رسانه‌ها نیز در این راستا وظایف سنگینی دارند چرا که رسانه‌ها همانند تیغ دو لبه هستند.

وی مدیریت رسانه‌ای را یکی از موضوعات مهم در رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: رسانه ای که در اختیار داریم اگر مدیریت نشود می‌تواند آثار مخربی داشته باشد.

مشاور رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رسانه ای که برای اهداف انقلاب تاسیس شده با یک برنامه بدون مدیریت باشد به یک رسانه ضد امنیت ملی تبدیل می‌شود، تصریح کرد: رسانه‌ها نیز در تامین امنیت نقش مهمی دارند.

وی امنیت را یکی از مسئله مهمی برای انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: مردم پایه تامین امنیت در جمهوری اسلامی ایران هستند.

مقدم فر با اشاره به اینکه مردم نقش ویژه‌ای در مقابله با جنگ سخت و جنگ نرم با دشمنان دارند، گفت: در دوران دفاع مقدس نیز مردم و بسیج نقش مهمی داشتند.

وی با تاکید بر توجه به افکار عمومی افزود: در همه شرایط فرهنگی و اجتماعی باید به افکار عمومی توجه شود.

مشاور رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش رسانه‌های دشمنان در ایجاد فتنه در 88 گفت: میدان اصلی فتنه 88 رسانه‌های دشمن و وابستگان بودند که رقم زده‌اند.

وی وظیفه رسانه های ارزشی را دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلاب عنوان کرد و افزود: باید مشخص شود سنگرهای دفاعی رسانه باید کجا مستقر شود و همچنین با مشخص شود که در این نبرد نرم و رسانه ای محور‌های عملیاتی اصلی رسانه چیست؟.

مقدم فر با اشاره به اینکه اولین سنگری که باید مراقبت کنیم سنگر انقلابی گری است، گفت: باید به تفکر انقلابی گری عمق بخشی داشته باشیم و باید روحیه مجاهدت جهادگری ایثار و فداکاری را زنده نگه داریم.

وی با بیان اینکه ارتباط نظام در مبانی با مردم و عزم و انگیزه مردم برای دفاع باید تقویت کرد، گفت: این امر نیز از نقش اصلی رسانه‌ها بوده است.

مشاور رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بصیریت افزایی و بصیرت بخشی به جامعه را از دیگر وظایف رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: باید در برابر تکنیک‌های مختلف رسانه‌های دشمنان موضع‌گیری شود.

وی بصیرت بخشی به مردم را یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست و گفت: فتنه 88 نیز به دلیل بی بصیرتی برخی‌ها و فریب خوردن به دشمن اتفاق افتاد.

مقدم فر نفوذ را مهمترین تهدیدات امروز نظام عنوان کرد و گفت:  نفوذ وقتی موثر است که پنهان است و باید این موضوع برای مردم آشکارسازی و افشا شود.

وی همچنین تقویت بنیانهای صبر انقلابی‌، مقاومت آگاهانه و مقبول در مقابل تهاجم فرهنگی و رسانه ای را سومین سنگر رسانه‌های انقلابی عنوان کرد و گفت: صیانت مکتب امام راحل با قرائت رهبری باید مورد توجه قرار گرفته و همچنین باید مراقب بود تاریخ تحریف نشود.

مشاور رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود دفاع از مرز‌های عقیدتی و باور‌های مردم را چهارمین سنگر رسانه‌ها دانست و گفت: توسعه اخلاق و معنویت در جامعه که هویت حقیقی جامعه را تشکیل می دهد نیز سنگر پنجم این قشر است.

وی ایجاد امید به آینده روشن در انقلاب اسلامی آخرین سنگر رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: باید مراقب باشیم که امید مردم به نا‌امیدی تبدیل نشود و باید به فکر افکار عمومی جامعه باشیم.

مقدم فر تلاش برای ایجاد اتحاد، همبستگی و انسجام را محور اول حرکت رسانه‌های ارزشی عنوان کرد و گفت: ارتقای سطح مهارت‌های حرفه‌ای محور دوم این رسانه‌ها است.

وی با اشاره به غنا بخشی به تولیدات رسانه ای گفت: محتوای تولید شده در رسانه‌ها باید دارای غنا رسانه ای باشد.

مشاور رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تلاش برای تقویت موج آفرینی در جامعه را دیگر محور رسانه‌ها دانست و گفت: رسانه باید دیده شود و اثر گذار باشند.

وی حضور فعال رسانه‌ها در شبکه های اجتماعی را دیگر وظایف این قشر دانست و افزود: افزایش استفاده از مهارت ها و تکنیک های رسانه ای دیگر موضوعات مهمی است که رسانه‌ها باید توجه داشته باشند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: رسانه ها 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: