موج رسا
با حضور مسئولان استانی انجام شد؛

سومین جشنواره شکوه شکیبایی به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) از امروز در زنجان آغاز به کار کرد.

کد خبر: ۲۱۳۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵

به گزارش موج رسا, سومین جشنواره شکوه شکیبایی به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) از امروز در زنجان آغاز به کار کرد.

این جشنواره در راستای ترویج سبک و سیره زندگی حضرت زینب (س) به مدت سه سال است که در زنجان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در مراسم افتتاحیه این جشنواره با بیان اینکه جشنواره شکوه شکیبایی پیرامون زندگی و ابعاد شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (س) برگزار شده است، افزود: از چند ماه گذشته برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شد.

ناصر مقدم با اشاره به اینکه این جشنواره در چهار بخش مقاله‌ نویسی، شعر، داستان، دلنوشته فارسی و ترکی برگزار شده است، افزود: قریب به 700 اثر به جشنواره ارسال شد.

وی گفت: در بخش مقاله 47 اثر ،در بخش دلنوشته فارسی 83 اثر، دلنوشته ترکی 6 اثر، شعر فارسی 428 اثر، شعر ترکی 60 اثر و داستان فارسی 60 اثر به دبیرخانه رسیده است.

وی با بیان اینکه فردا در مراسم اختتامیه در بخش شعر فارسی و شعر ترکی به ترتیب از 6 نفر تقدیر می شود، تصریح کرد: در بخش مقاله از 6 نفر،در بخش دلنوشته فارسی از 6 نفر و در بخش دلنوشته ترکی نیز از دو نفر تقدیر خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه در بخش داستان ترکی از دو نفر و داستان فارسی نیز از 5 نفر تقدیر می ‌شود، گفت: در مجموع در این مراسم از 33 نفر تقدیر خواهد شد.

وی از برگزاری برنامه مشاعره با حضور دکتر اسماعیل آذر در زینبیه اعظم زنجان از ساعت 15 امروز خبر داد و گفت:مراسم اختتامیه جشنواره نیز فردا از ساعت 15 و 30 دقیقه در فرهنگسرای امام خمینی (ره) برگزار می ‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این جشنواره طی سه سال گذشته توانسته است راه خود را پیدا کرده و در آستانه بین المللی شدن قرار گیرد، ادامه داد:در دین اسلام شخصیت های بسیاری بودند که حضور آنان درعرصه های مختلف باعث ماندگاری اسلامی و الگوهای ارزشمند برای نسل های آینده بوده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) یکی از این شخصیت ها محسوب می شود، افزود: نقش مهم ایشان در واقعه کربلا برای تمام کسانی که اهل دین و دیانت هستند، پنهان نبوده و همه اذعان دارند "کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود".

این مسئول بیان داشت: یاد و خاطره این شخصیت بین تمام آزادی خواهان به ویژه مسلمانان و شیعیان برجسته بوده و ایشان به عنوان الگوی صبر،استقامت،عفاف و حجاب و خلوص در دینداری به جهان معرفی شده اند.

مقدم بزرگداشت یاد و خاطره بزرگان دینی و تولید آثار فاخر در خصوص سیره اهل بیت عصمت و طهار (ع) را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: ابعاد شخصیتی و رفتاری حضرت، جبنه های عرفانی ایشان، نقش و جایگاه اجتماعی حضرت، نگاه زیباشناختی حضرت، بصیرت و ظلم ستیزی از محورهای این جشنواره محسوب می شود.

انتهای پیام/ن

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شکوه شکیبایی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: