موج رسا
مسئول فرهنگی موسسه خیریه امدادگران عاشورای زنجان:

مسئول فرهنگی موسسه خیریه امدادگران عاشورای زنجان با بیان اینکه اولین حامی موسسه خیریه امدادگران عاشورا مقام معظم رهبری بوده است اظهار داشت: در سطح استان 3 بیمارستان در شهرهای ابهر، زنجان و 12 داروخانه با این موسسه خیریه همکاری دارند.

کد خبر: ۲۱۳۰۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸

محمدرضا احمدی در گفت‎وگو با خبرنگار موج رسا, در زنجان با اشاره به فعالیت موسسه خیریه امدادگران عاشورا در زنجان اظهار داشت: موسسه خیریه امدادگران عاشورا سازمانی غیر دولتی، غیرانتفاعی و غیر سیاسی است که به منظور یاری رساندن به محرومان و رنجدیدگان بیمار و ارائه کمک های انسان دوستانه به نیازمندان و بیماران فعالیت می‎کند.

وی تصریح کرد: این موسسه به عنوان یک موسسه خیریه در سطح ملی در سال 1381 و در زنجان نیز در سال ۱۳۹۲ تاسیس شده و به ثبت رسیده است که هم اکنون در 27 استان  کشور دارای نمایندگی فعال است.

مسئول فرهنگی و روموسسه خیریه امدادگران عاشورای زنجان تصریح کرد: اعضای این موسسه خیرینی متشکل از پزشکان ، پیراپزشکان و متخصصین امور آموزشی ، بهداشتی و توانبخشی که با توجه به توانایی ها و اختیارات و تخصص های خود خدماتی را به مددجویان ارائه می کنند.

احمدی با بیان اینکه اولین حامی این موسسه مقام معظم رهبری بوده است ، عنوان کرد: پس از جنگ تحمیلی جمعی از افرادی که در زمینه درمان در جبهه ها و در پشت جبهه ها حضور داشتند اعم از مدیران، پزشکان، کادرهای هیئت علمی ، پرستاران و امدادگران با عضویت در موسسه خیریه امدادگران عاشورا تلاش خود را در راستای رفع بیماری‎های صعب الاعلاج و نیز اقدامات  معنوی، فرهنگی با تخصیص کمک های رهبری فعالیت خود را آغاز کرده اندکه در آخر هر سال نیز مبلغی به عنوان تبرک به تمام شعبات موسسه در تمام استانها کمک می‎شود.

مسئول فرهنگی موسسه خیریه امدادگران عاشورای زنجان با اشاره به اینکه در استان نیز جمعی از مدیران استانی عضو هیئت‎امنای موسسه خیریه امداد گران عاشورا هستند، خاطرنشان کرد: آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان نیز به عنوان رئیس هئیت امنای موسسه خیریه امدادگران عاشورا عهده دار قبول مسئولیت شده‎اند.

وی ابراز کرد: موسه خیریه امدادگران عاشورا در زنجان فعالیت رسمی خود را از سال 92 آغاز کرده است که بیش از 20 نفر از مدیران استانی نیز به عنوان اعضا این موسسه فعالیت دارند.

احمدی با اشاره به اهداف این موسسه تصریح کرد: بسط فرهنگ اسلام ناب و توجه به کرامات انسانی ،تلاش در جهت تحقق توصیه ائمه و پیشوایان دینی در راستای رسیدگی به حال محرومان و مستضعفین جامعه به منظور گسترش عدالت اجتماعی، گسترش فرهنگ انفاق ، ایجاد زمینه مناسب به منظور ارائه خدمات امدادی، بهداشتی، درمانی، آموزشی، مشاوره ای و توانبخشی مطلوب به محرومین با بهره گیری از استعدادهای موجود از جمله اهدافی که است که به دنبال رسیدن به آن هستیم.

وی افزود: ترغیب جامعه پزشکی و موسسات بهداشتی-درمانی به امر نیکوکاری در راستای وظائف اسلامی-انسانی، کمک به زدودن فقر و بیماری نیز از دیگر اهداف شکلگیری این موسسه خیریه است که در این راستا تلاش دارد تا جمعی را ایجاد کند که بتواند از خدمات تخصصی این افراد برای ارائه خدمات درمانی بویژه در مناطق محروم استفاده کرد.

وی افزود: در سطح استان 3 بیمارستان در شهرهای ابهر، زنجان و 12 داروخانه با این موسسه خیریه همکاری دارند که مددجویان معرفی شده از طرف موسسه کمک هزینه درمان دریافت می‎کنند.

احمدی مبارزه با 29 نوع بیماری صعب العلاج را از جمله اهداف موسسه خیریه امداد گران عاشورا دانست و خاطرنشان کرد: با تشکیل پرونده برای افراد نیازمندان ارائه کمک های بهداشتی و درمانی برای این افراد فراهم می‎شود.

وی با اشاره به نقش موثر سازمان‎های مردم نهاد در شناسایی و پرداختن به مشکلات افراد نیازمند گفت: خوشبختانه در حوزه درمان کارهای خوبی توسط سازمانهای مردمی انجام شده است که می توان گفت فعالیت انجمن های همچون مهرانه، انجمن بیماران کلیوی، انجمن بیماران ام اس تاثیر بسزایی در کمک به درمان و پوشش هزینه های بیماران مبتلا داشته اند.

انتهای پیام/ک

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: