موج رسا
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در بازدیدی که از مراکز آموزشی شهرستان های زنجان داشت، گفت: آموزشهای فنی و حرفه ای از ابزار های کار آمد برای اشتغال پایدار در کشور است و باید با فراگیر نمودن و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی بسترهای لازم را برای توسعه همه جانبه کشور بویژه تربیت نیروی انسانی مورد نیاز فراهم کرد..

کد خبر: ۲۱۳۲۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰

به گزارش موج رسا،علی وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در بازدیدی که از مراکز شهید مفتح، شهید شهریاری و الزهراء زنجان داشت، گفت : توانمند شدن اقتصاد کشور با وجود نیروی انسانی کارآمد میسر می شود  و آموزشهای مهارتی یکی از مولفه های اصلی برای رسیدن به این مهم است.

وفقچی با اشاره به ظرفیت‌های بالای مشاغل خانگی در اشتغالزایی بانوان، اذعان داشت: زنان با آموزش مهارت های حرفه ای می توانند در زمینه توسعه اشتغال نقش‌آفرینی نموده و در این راستا مشاغل خانگی به عنوان یکی از بهترین راه های کسب درآمد بانوان به شمار می آید.
وی اظهار داشت: با شناسایی زمینه‌های جدید مشاغل خانگی، معرفی الگوهای مناسب کارآفرینی، ارائه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای و در نظر گرفتن ظرفیت ها و پتانسیل ها می توانیم فرصت های جدید شغلی را برای افراد جویای کار خصوصاً بانوان معرفی نماییم.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت : صنایع دستی به عنوان صنعتی مستقل و بومی، نقش مهمی در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استان دارد و آموزش مهارتی در بخش صنایع دستی استان زنجان تاثیر بسیار مثبتی در رونق فعالیتهای کسب و کار، اشتغال جوانان و بهبود وضعیت اقتصادی خانواده ها خواهد داشت.
وی تصریح کرد: آموزش های فنی وحرفه ای یکی از مهمترین نیازمندی های جامعه است زیرا تلفیق آموزش های مهارتی و دانش روز مکمل و هدایت کننده به سمت چرخه تولید است.

انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: