موج رسا
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: در طی 9 ماهه امسال 3 هزار و 981 مددجوی زنجانی در دوره‌‎های آموزشی حرفه آموزی کمیته امداد شرکت کرده اند.

کد خبر: ۲۱۳۳۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸

به گزارش موج رسا, هدایت صفری امروز در جلسه کارشناسان اشتغال کمیته امداد با ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال زایی در زنجان یکی از موضوعات مهم در پایدارسازی طرحهای اشتغال را نظارت بر آنها اعلام کرد و اظهار داشت: هم اکنون 20 هزار خانوار کمک معیشت بگیر و 2 هزار و 200 خانواده نیز به صورت تک خدمتی از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند که این آمار شامل 4.3 درصد از جمعیت استان زنجان است.

وی با اشاره به حس نوع‌دوستی و کمک به همنوع حاکم بر فرهنگ مردم استان زنجان تصریح کرد: خوشبختانه با مشارکت مطلوبی که مردم استان زنجان دارند، فعالیت سمن‌ها و موسسات خیریه به خوبی انجام می‌شود.
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان ابراز کرد: هم اکنون 13 هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان هستندکه این میزان شامل 65 درصد از کل خانواده های تحت حمایت است.
وی تاکید کرد: در طی 10 ماهه سالجاری 963 طرح با اعتباری بیش از 10 میلیارد تومان ایجاد شده است.
صفری با اشاره به اینکه کل اعتبار در نظر گرفته شده برای اشتغال مددجویان زنجانی در سال جاری 18 میلیارد تومان است، گفت: امیدواریم با تلاش صورت گرفته همانند سال گذشته 100 درصد منابع ابلاغی دراین بخش جذب شود.
وی با بیان اینکه امسال 397 طرح از محل اعتبارات امداد به مبلغ 4 میلیارد تومان ایجاد شده است، افزود: همچنین 566 طرح از محل منابع بانکی با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان طی 10 ماهه در استان ایجاد شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش‌های حرفه آموزی به 3 هزار و 981 مددجوی زنجانی در رشته‌های شغلی مختلف اضافه کرد: این دوره‌های آموزشی با در نظر گرفتن نوع طرح اجرایی برگزار شده است.
وی همچنین از انجام نظارت بر طرحهای اشتغال این نهاد خبر داد و گفت: انجام نظارت‌های لازم بر طرح‌های اشتغال یکی از موضوعات مهم در پایدارسازی طرحها و توسعه هوشمندانه آن است.
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان همچنین یکی از طرح‌‎های مهم کمیته امداد درحوزه اشتغال را ایجاد طرحهای تجمعی با مالکیت شخصی عنوان کرد و گفت: در این زمینه نیز استان زنجان ظرفیت بالایی دارد که در تلاش هستیم از این ظرفیت‌‎ها به نحو احسن استفاده کنیم.

* یک میلیون و 200 هزار تومان سرانه سالانه برای آموزش هر مددجوی کمیته امداد

در ادامه این جلسه حق‌گویان مدیر کل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد کشور با ارائه گزارش در خصوص آموزش‎های مهارتی ارائه شده به مددجویان این سازمان ابراز کرد:سرانه سالانه اختصاص یافته برای آموزش هر مددجوی کمیته امداد یک میلیون و 200 هزار تومان است.
مدیر کل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد کشور افزود: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین موضوعات در توانمندسازی مددجویان است که از شاخص‌های مهم طرحهای اشتغال در امداد بهره گیری از آموزشهای مرتبط با شغل است.
وی تصریح کرد: رویکرد آموزشی در کمیته امداد برای این است که انگیزه و توانایی ایجاد اشتغال بالا رفته و ورود افراد به بازار کار و پایداری طرحهای اشتغال رقم بخورد.
حق گویان با تاکید بر ارائه آموزشها به صورت بازار محور و سفارش محور خاطرنشان کرد: توجه به بافت بومی و فرصت های محلی و منطقه ای در ایجاد اشتغال مخصوص هر استان موجب توفیق اشتغال ایجاد شده می شود و در این راستا آموزش‎های بازار محور مورد توجه است.

وی گفت: این موضوع با تعامل با دستگاههای مرتبط و مطالعه میدانی و عملیاتی محقق می‎شود.
حق‌گویان تاکید کرد: اختصاص یک میلیون و 200 هزار تومان به عنوان سرانه موید این مطلب است که توجه به امر آموزش کیفی و مبتنی بر اصل کارآفرینی در پایداری طرحها بسیار اثر بخش خواهد بود.
مدیر کل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد در ادامه از ارائه آموزشهای ترویجی و بلند مدت به متقاضیان طرحهای اشتغال برای بازدهی بیشتر طرحهای اشتغال ایجاد شده و پایدارسازی آنها خبر داد و گفت: برگزاری دوره های کار آفرینی براساس مدل های ایجاد اشتغال در امداد نیز از مولفه های دیگر پایداری طرحهای اشتغال است که در کمیته امداد دنبال می‎شود.
وی با بیان اینکه توجه به آموزشهای ترویجی و خدماتی در بخش کشاورزی، توانمندسازی و ایجاد اشتغال با ارائه بسته های تشویقی بیمه ای در حوزه کاریابی نیز از دیگر موضوعات مورد توجه توسط کمیته امداد در بخش اشتغال است، افزود: از دیگر رویکردهای کمیته امداد در این بخش توسعه ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای به دانش‌آموزان دبیرستانی با هدایت حوزه فرهنگی است.
مدیر کل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد گفت: طبق برنامه 16 درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد تحت آموزش‎های مهارتی قرار گرفته اند.

انتهای پیام/ ک

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: مددجو 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: