موج رسا
قائم مقام معاون اشتغال کمیته امدادامام خمینی (ره):

قائم مقام معاون اشتغال کمیته امدادامام خمینی (ره)  با بیان اینکه سالانه 100 هزار شغل توسط کمیته امداد در کشور ایجاد می‎شود گفت: یک هزار و 400 میلیارد تومان برای اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد در سال گذشته اختصاص یافته بود.

کد خبر: ۲۱۳۳۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸

به گزارش موج رسا, رزمجو در سفر به زنجان ضمن حضور در جلسه کارشناسان اشتغال کمیته امداد استان به تشریح سیاست‎های این نهاد در امر اشتغال زایی پرداخت و اظهار داشت: طبق آمار 89 درصد اعتبارات اشتغال زایی در سال گذشته جذب شده است.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های حوزه اشتغال کمیته امداد در توانمندسازی و خودکفایی جامعه هدف این نهاد تصریح کرد: ایجاد اشتغال براساس ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای و کاریابی و ایجاد فرصت‌های شغلی براساس کسب و کارهای خرد و کوچک از اهداف کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان بوده و هدف از انجام این اقدامات کاهش نرخ بیکاری در بین جامعه هدف کمیته امداد و کاهش نرخ بیکاری در جامعه است.
قائم مقام معاون اشتغال کمیته امدادامام خمینی (ره) با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان تصریح کرد: کمیته امداد نیز که یک نهاد ولایی و اعتقادی است، به صورت جهادی و بسیجی وار دربخش های مختلف در کمک به محرومان فعالیت دارد.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف مشارکتی توسط کمیته امداد خاطرنشان کرد: این امکان فراهم شده است تا همه افراد علاقه‌مند در بخش‌های مختلف و امور خیر مربوط به این نهاد سهیم شوند.

 

* توانمندی 50 درصد از خانواده ها با محوریت اشتغال دنبال می‎شود

رزمجوبا اشاره به ماده 39 برنامه پنج ساله سوم مبنی بر خروج سالانه 10 درصد از جمعیت حمایتی کمیته امداد از چرخه حمایتی این نهاد ابراز کرد: توانمندی 50 درصد از خانواده ها با محوریت اشتغال بر این اساس دنبال می‎شود.
وی افزود: در کمیته امداد به دنبال کسب و کار خوشه ای و زنجیره ای هستیم.
قائم مقام معاون اشتغال کمیته امدادامام خمینی (ره) گفت: شناسایی مستعدان، ارائه مشاوره های شغلی مناسب، ارائه آموزش های مرتبط ، تشکیل پرونده، اعطای وام، ایجاد اشتغال، نظارت پس از اجرای طرح، بازاریابی و ایجاد بازارچه‌های محلی مراحل ایجاد شغل برای مددجویان این نهاد است که در نوع خود در کشور بی نظیر است.
وی با اشاره به اینکه سالانه 100 هزار شغل توسط کمیته امداد در کشور ایجاد می شود، گفت: یکی از دلایل پایداری این مشاغل نظارت‌هایی است که به صورت مستمر انجام می‌شود.
رزمجو در ادامه از طراحی نرم افزاری برای حوزه اشتغال خبر داد و افزود: در این نرم‌افزار موضوعات مربوط به کم و کیف ایجاد اشتغال برای مددجویان و رصد و پایش طرحها پیش‌بینی شده است.

 

* اجرای طرحهای تجمعی، خدماتی و بومی در راستای اشتغال مددجویان کمیته امداد

وی با بیان اینکه اجرای طرحهای تجمعی، خدماتی و بومی از دیگر رویکردهای ایجاد فضای کسب و کار با مالکیت فردی است، گفت: در این بخش باید از ظرفیت‌های استان استفاده لازم به عمل آید.
قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد در این خصوص ادامه داد: برای مثال در شهرستان ابهر و شهر هیدج باید از ظرفیت تولید کفش برای ایجاد اشتغال مددجویان استفاده شده و در شهرستان طارم از ظرفیت موجود در بخش کشاورزی استفاده شود.
قائم مقام معاون اشتغال کمیته امدادامام خمینی (ره)همچنین به ظرفیت‌‌های استان درحوزه گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: استان زنجان دارای ظرفیت بالایی است که میتواند در این بخش نیز بهره برداری لازم در زمینه ایجاد اشتغال برای خانواده های تحت حمای

انتهای پیام/ک

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: کمیته امداد 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: