موج رسا

طي چهار ماهه نخست سال جاري 3 هزار و 873 ازدواج در استان به ثبت رسيده است که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه با سال قبل 6 درصد کاهش يافته است.

کد خبر: ۲۲
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۲

سيد موسي متوسلين در گفت‌ و گو با موج رسا،اظهار کرد: طي چهار ماهه نخست سال جاري 3 هزار و 873 ازدواج در استان به ثبت رسيده است که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه با سال قبل 6 درصد کاهش يافته است.

وي افزود: گزارش هاي رسيده حاکي از اين است که به ازاي هر 9 ازدواج يک مورد طلاق در استان اتفاق مي ‌افتد.

مديرکل ثبت‌ احوال استان زنجان تصريح کرد: در چهار ماهه نخست سال جاري در مجموع تعداد 6 هزار 746 واقعه ولادت به ثبت رسيده است.

وي با بيان اينکه از نوزادان متولد شده 3 هزار و 503 نفر پسر هستند، افزود: 3 هزار و 243 مورد نيز مربوط به متولدين دختر است.

متوسلين يادآور شد: از اين تعداد ولادت‌ ها، 4 هزار و 858 مورد در نقاط شهري و يک‌ هزار و 888 مورد در نقاط روستايي رخ داده است.

 وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه در ازدواج‌ هايي که سن در آنها وارونه است، زن معمولا يک سال بزرگتر از مرد است، افزود: در برخي از موارد نيز مرد چهار الي 10 سال و حتي 20 سال از زن کوچک ‌تر بوده است.

مديرکل ثبت‌ احوال استان زنجان با بيان اينکه طي سال 90 در 51 مورد از ازدواج‌ ها پسر 11 تا 15 سال از دختر کوچکتر بوده است، اضافه کرد: در سال گذشته آمار اين نوع از ازدواج‌ ها به 27 مورد رسيد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: