موج رسا
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان:

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: پژوهش لازمه توسعه و ارتقای فعالیت های دینی و قرآنی در جامعه است.

کد خبر: ۲۳۱۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۱

حجت الاسلام اذن الله خدایی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: پژوهش در حوزه فرهنگی و دینی ضروری است و در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه پژوهش فعال بوده و یک واحد تحقیقات و پژوهش دارد.

وی با بیان اینکه در ماه محرم امسال آسیب شناسی توسط واحد پژوهش سازمان انجام شد، افزود: بسیاری از آسیبهایی که هیات مذهبی را تهدید می کرد شناسایی شد.

این مسئول  با اشاره به اینکه امروزه جامعه به شدت نیازمند تحقیق و پژوهش کاربردی در حوزه دینی و فرهنگی است تصریح کرد: جامعه امروز را تهاجم فرهنگی تهدید می کند بنابراین باید پژوهش ها در حوزه فرهنگی و دینی تقویت شود.

وی به ضرورت پژوهش در جامعه اشاره کرد و افزود: پژوهش برای هر سازمانی بسیار مهم است چرا که با انجام پژوهش نقاط ضعف و قوت ها مشخص می شود و با شناسایی ضعفها هم برنامه ریزی های لازم در دستور کار قرار می گیرد.

حجت الاسلام خدایی گفت: پژوهش اهداف کیفی را تعمیق می کند که باید پژوهشگران توجه کنند که از نظر سنی و جنسی به انجام پژوهش توجه کنند.

وی پژوهش را لازمه توسعه و ارتقای فعالیت های دینی و قرآنی در جامعه دانست و تصریح کرد: زمانی یک فعالیت فرهنگی، دینی و قرآنی در جامعه اسلامی نهادینه و اثر گذار خواهد بود که در ابتدای شروع آن یک کار تحقیقاتی و کاربردی صحیح صورت گرفته باشد .

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان یادآورشد: در سال گذشته پژوهش در خصوص مقوله قمه زنی انجام شد و در راستای کاهش این آسیب برنامه ریزی و اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفت چرا که خروجی این پژوهش باعث شد مقوله قمه زنی در محرم امسال 15 درصد کاهش پیدا کند.

حجت الاسلام خدایی وضعیت پژوهش در سازمان را بسیار مطلوب اعلام کردوگفت: این سازمان مشکلی در حوزه پژوهش ندارد و به اندازه کافی تسهیلات لازم برای انجام پژوهش دارد.

وی تاکید کرد: انجام پژوهش نیاز به تغذیه فکری پژوهشگردارد که باید به این امر بسیار مهم توجه شود چرا که باید پژوهشگر درک نقاط ضعف و قوت را داشته باشد و بتواند پژوهش انجام دهد.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: