موج رسا

مدیرکل مرکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: همزمان با اربعین حسینی ویژه برنامه های مختلفی در کانونهای پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود.

کد خبر: ۲۳۹۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۸

غلامحسین نظری در گفت و گو با خبرنگار موج رسا، اظهار داشت: کانونهای پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم ویژه برنامه هایی را با محوریت عاشورا و آشنا کردن کودکان با فلسفه عاشورا برگزار می کنند.

وی با اشاره به اینکه در اربعین حسینی نیز برنامه های مختلفی در سطح مراکز برگزار می شود، خاطرنشان ساخت: در همین راستا فضاسازی کانونها با محوریت عاشورا و فلسفه قیام امام حسین(ع) در محل کانونها انجام شده است.

این مقام مسئول به قصه گویی با موضوع عاشورا توسط مربیان کانونها اشاره کرد و یادآور شد: در مرکز شماره یک معرفی کتاب با موضوع عاشورا از انتشارات کانون اجرا می شود.

وی به برگزاری نمایشگاهی از این کتب در این مرکز اشاره کرد و گفت: در روزهای (یکم یا سوم دی) سالجاری دانش آموزان مدارس برای بازدید از این نمایشگاه دعوت خواهند شد.

نظری همچنین به برپایی نمایشگاهی با عنوان"اسطوه های صبر" در مرکز شماره 2 در شهر زنجان اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه نیز تصاویری از زندگینامه حضرت زینب(س) از زمان تولد تا وفات و واقعه کربلا به منصه نمایش گذاشته می شود.

به گفته وی نمایشگاه اسطوره صبر در هفته فرهنگی کربلا در استان زنجان در محل حسینیه اعظم زنجان به نمایش درآمده بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان همچنین خاطرنشان ساخت: ویژه برنامه دعوت از مادحین برای اجرای مراسم سوگواری و عزاداری در محل کانونها از دیگر برنامه های اربعین حسینی است.

وی به اجرای برنامه نمایش فیلم با موضوع عاشورا در مرکز شماره سه اشاره کرد و یادآور شد : این برنامه ها در راستای آشنایی کودکان با فلسفه عاشورا برگزار می شود.

این مقام مسئول همچنین به انتشار فراخوان آموزش قصه گویی ویژه مربیان مهدها و والدین خبر داد و گفت: این دوره ها در راستای آشنایی این افراد با نحوه قصه گویی و جذابیتهای آن اجرا می شود و علاقمندان می توانند تا (15 دی) برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کنند.

به گفته نظری در شهر زنجان پنج کانون پرورش فکری، یک کتابخانه سیار روستایی، کتابخانه شهری و کتابخانه پستی و 15 کانون نیز در شهرستان های استان زنجان فعال است.

وی با اشاره به اینکه در سال 85 تعداد 17 هزار و 995 نفر عضو این کانونها بودند، خاطرنشان ساخت: در 6 ماهه نخست سال جاری نیز یک هزار و 918 نفر به این تعداد اضافه شدند.

نظری همچنین تعداد کتابهای موجود در کتابخانه های کانونهای پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان را  166 هزار و 932 جلد کتاب عنوان کرد.

پایان پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: