موج رسا
موج رسا گزارش می دهد
کد خبر: ۲۴۷۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۰

به گزارش موج رسا, امروز اربعین است و در اهمیت این روز همین بس که یکی از نشانه های مومن خواندن زیارت اربعین است و این شهر ما هم که پایتخت شور و شعور حسینی است،  یعنی شهر زنجان است و کوی عاشقان ابی عبدالله الحسین (ع) و عباس ابن علی (ع) و زینب (س) است. 

روز دوشنبه طبق سالهای قبل صبح اربعین دسته عظیم عزاداری حسینیه اعظم زنجان و بعد از ظهر دسته بزرگ زینبیه اعظم زنجان در شهر زنجان حرکت خودر ا به سمت آستان مبارک امام زاده حضرت سید ابراهیم (ع) آغاز کرد. مردم زنجان با حضور در برنامه های اربعین حسینی بار دیگر تجدید بیعتی دوباره با شهدای کربلای در کربلای دوم یعنی پایتخت شور و شعور حسینی یعنی شهر زنجان با حضرت امام حسین (ع) و یارانش کردند.

امروز همزمان با اربعین حسینی، پایتخت شور و شعور حسینی حال و هوای دیگری داشت، عزاداران حسینی امروز بر مظلویت حسین (ع) گریستند و شفاعت و حاجت خود را از آن امام خواستار شدند.     زنجان در اربعین حسینی غرق در ماتم و عزای سیدالشهدا است و بیرق ها و پرچم های سیاه به نشانه اقامه عزا و سوگواری برای امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش در تمام سطح شهر برافراشته شده است.

  از هر سوی شهر بانگ حزن و اندوه به گوش می رسد و عاشقان حسین(ع) از صبح امروز با حضور گسترده در مساجد و تکایا، خواندن زیارت عاشورا و عزاداری یاد و خاطره سید و سالار شهیدان را گرامی داشتند.

السلام علیک یا اباعبدالله و علی ارواح التی حلت به فنائک علیک منی سلام الله ابدا ما بقیت و بقی الیل و النهار و لا جعله الله الاخر عهد منی لزیارتکم.

السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: