موج رسا

دوازدهم رمضان رهبر معظم انقلاب مطالبي را در جمع مسولان نظام بيان فرمودند که رعايت تک تک موارد ذکر شده توسط مسئولان نظام و حتي مردم ، سعادت دنيوي و اخروي را در پي دارد .

کد خبر: ۲۵
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۸

دوازدهم رمضان رهبر معظم انقلاب مطالبي را در جمع مسولان نظام بيان فرمودند که رعايت تک تک موارد ذکر شده توسط مسئولان نظام و حتي مردم ، سعادت دنيوي و اخروي را در پي دارد . آنجا که در فرمايشات اوليه خود همه مسئولان و مردم را به سپاس از ذات حق تعالي دعوت فرمودند و اينکه نصرت بزرگي که در انتخابات نصيب اين ملت شد لطف و فضل الهي بود و مي طلبد به فرموده معظم له "دست تضرع و توسل به ذيل عنايات پروردگار بگشاييم و سپاسگزاري کنيم". که چنين حرکتي به فرموده حضرت ايشان "ضامن حرکت تکاملي و ضامن تعالي انسان است" شکر و سپاس نيز فقط با زبان نيست بلکه بايد در عمل نيز ثابت شود و "لازمه عمل هم صبر و توکل است".

اما متاسفانه در برهه اي از زمان در همين کشور اسلاميمان عده اي که ادعاي اسلام و نظام را داشتند بهترين نعمت الهي را کفر گفتند و خود را در آغوش دشمن انداختند  و قدر نعمات الهي را ندانستند و با آبروي نظام بازي کردند.اينان همان کساني هستند که در راحتي و آسايش خدا را فراموش کردند پنداشتند که مي توانند با خدا مکر کنند اما گرفتار خسران شدند که جبرانش واقعا سخت و دشوار است. (افامنوا مکر الله فلا يامن مکر الله الا القوم الخاسرون) 99 / اعراف 

مقام معظم رهبري در فرمايشات گهربار خودشان مواردي را پيرامون اينکه چگونه بتوانيم صبر و توکل را بکارگيريم بيان فرمودند که هريک داراي مطالب پرمغزي است.

"اول، انتخاب جهت درست است" در اين مسير حرکت و رفتار امام براي همه مسئولان نظام شاخص است .عده اي که نام امام را مصادره مي کردند و دم از امام و رهبري مي زدند در سال 88 مسير خود را گم کردند و به بيراهه رفتند ناگهان خود را در آغوش دشمن ديدند . جالب اينجاست که اکنون نيز  بعد از يک انتخاب بسيار باشکوه و حماسي دم از همان امامي مي زنند که عده اي از اعوان و انصارشان نام امام را به موزه هاي تاريخ مي سپردند. اينها شاخص را گم کرده بودند و اميد است که مسئولان عبرت بگيرند و مواظب مسير روشن ولايت باشند که گم شدن در اين مسير برابر با خسران و تباهي است.

"دوم، به کار گيري همه ي ابزارهايي که در اختيار است" ايران اسلامي از جمله ثروتمند ترين کشورهاست و در کل منطقه و جهان حرفي براي گفتن دارد فلذا مسئولين بايد در جهت عملياتي کردن سياستهايشان از تمامي ظرفيتها استفاده نمايند و  در جهت افزايش رفاه مردم ، عزت ايران اسلامي و سربلندي آن گام بردارند و يکي از مواردي که حضرت آقا بدان اشاره فرمودند چشم انداز بيست ساله است که در جهت عملياتي کردن آن تلاش وافر مي طلبد.

"سوم، نگاه به اولويتها است" در فضاي کنوني که دشمنان از در و پنجره اين کشور مي خواهند وارد شوند بايد اولويتها را شناخت و غفلت در اين زمينه از طرف مسئولان جايز نيست .دشمنان نظام که در طول اين 34 سال از هر توطئه اي در جهت براندازي اين نظام و خسته کردن مردم فرو گذار نبودند در فضاي کنوني ، وضعيت معيشتي مردم را هدف قرار دادند و يکي از مهمترين اولويتها همين معيشت مردم است که بايد بر اساس تدبير و مديريت مناسب در جهت بهبود وضع موجود گام اساسي برداشت. بنابراين با رعايت اين موارد و موارد بسيار زيادي که معظم له در بسياري از فرمايشاتشان بيان مي نمايند ميتوان بر مشکلات فائق آمد و حتي دشمنان را نيز در جهت رسيدن به اهداف شومشان ناکام گذاشت. همانطور که توانسته ايم در طول اين سه دهه کاملا مستقل و مسلط بر وضعيت موجود کشورمان استوار بمانيم بايد خداوند منان را سپاس گفت و اين امر تحقق پيدا نمي کرد الا به برکت وجود نازنين ولايت در کشور عزيزمان ايران. اما بايد دانست که اين استقلال به همين راحتي به دست نيامده است که به راحتي با حرفهاي عده اي مزدور وطن فروش ناسپاس از دست برود چرا که پاي آرمانهاي مقدس نظام و انقلاب ، خونهاي جوانان پاکي داده شده است . همتها و باکري ها و خرازي ها و رستمخاني ها و هزاران جوان پاک و با خدا فدا شده اند. اما بايد سختيها را تحمل کرد همانطور که براي رسيدن به قله بايد مشکلات مسير را تحمل کرد. اگر امروز دشمنان نظام براي ما ملت ايران مشکل آفرين شده است بخاطر اين است که ما مسير رشد و ترقي را در جهان با سرعت بسيار بالا طي مي کنيم. و اين واقعيتي است انکار ناپذير .

مقام معظم رهبري نيز واقعيتهايي را برشمردند که هر کدام در جاي خود بحث بسياري مي طلبد. اينکه " کشور ما کشوري است با جغرافياي مهم" که مورد طمع دشمنان است و مثل نگيني است در دنياي امروز  و يا اينکه" تاريخ و ريشه هاي تمدن ما " واقعيت ديگري است که  برجستگي هاي فراوان دارد و کشور ما کشوري است با "ثروتهاي طبيعي و انساني چشمگير" که بايد از اين ظرفيتها در جهت درست بهره برد. ملت ايران فراموش نکرده اند که در طول قرنهاي اخير چگونه توسط ايادي غرب و شرق به استثمار گرفته شده بودند و از تمامي جهات به فرموده مقام ولايت ضربه مي خورديم و وجود همانها بود که ما را در تنگناهاي اقتصادي و فرهنگي گرفتار کرده بود . حال بايد ديد که چگونه است که عده اي هم اکنون دم از دوستي با همانهايي مي زنند که خون اين ملت را در قرنهاي متمادي در شيشه کرده بودند و با خوي استکباري خود تمام ثروتهاي اين مملکت را به غارت مي بردند . آيا مي توان نام اين عمل را دغدغه مند بودن نسبت به اين ملت شريف ناميد يا دست در دست دشمن نهادن و مملکت را به ثمن بخس فروختن؟ همان کشورهايي که امروزه بويي از آزادي و دموکراسي در آن مشاهده  نميشود چگونه است که دايه مهربانتر از مادر شده اند و براي اين نظام مقدس تعيين و تکليف مي کنند و جالب اينجاست که عده اي در داخل همانها را ياري مي کنند و دم از دوستي و ارتباط با آنها مي زنند. اما اين ملت خوب مي فهمند که پيشرفتشان ، سربلنديشان، عزتشان ، قدرتشان، آزاديشان، امنيتشان را در گرو ولايت مي بينند و با همين تفکر ولايي خود دست دشمنان داخل و خارج را کوتاه مي کنند .

هر انسان عاقلي مي داند که ما ايرانيان از زماني پيشرفت داشته ايم که با کشورهاي استکباري ارتباط صميمي نداشتيم و ما پيشرفتمان را مديون همين قطع ارتباط مي دانيم. کساني که دم از دوستي با غرب و شرق ميزنند مگر اين همه پيشرفت 34  ساله ما را نميبينند ؟ مگر عزت و سر افرازي اين ملت را نميبينند؟ اگر ميبينند و ميدانند و مدعي هستند که پيشرفت ما در گرو ارتباط تنگاتنگ است يا غرض دارند و يا مريضند. مگر عراق و افغانستان و ترکيه و مصر و ساير کشورهاي عربي را نميبينند که چگونه با دارا بودن بهترين ثروت ، بازيچه دست استکبار شده اند آيا عبرت انگيز نيست؟ آيا حوادث قبل از انقلاب را فراموش کرده اند؟ آيا کودتاي 28 مرداد 32 فراموش شدنيست؟

بنابراين بايد دشمن را شناخت و حريف را کاملا شناسايي کرد و همه بايد بدانند که در راس اين مملکت نعمت عظيم ولايت پابرجاست و معظم له به فرموده خودشان نسبت به دشمنان خوش بين نيستند و مسئولان نيز بايد با تبعيت از فرمايشات حضرت آقا خود را از اين مسير جدا نکنند که نتيجه جدايي از اين مسير خسران و تباهي است. و بايد از گذشته و از حرکتهاي دشمنان نظام عبرت بگيرند مسير ولايت را براي خود شاخص قرار دهند.

والعاقبه للمتقين

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: