موج رسا

مدير كل راه آهن منطقه شمالغرب گفت: راه آهن شمال غرب دومين محور پرتردد مسافري کشور محسوب می شود.

کد خبر: ۲۵۵۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۰

محمد رضا قربانی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا در زنجان اظهار کرد: در هشت ماهه امسال یک میلیون و 997 هزار و 356 نفر از طریق راه آهن شمالغرب جابه جا شده است.

وی ادامه داد: در اين مدت 282 میلیون و 519 هزار و 885 تن كيلومتر بار خالص از طریق این اداره کل حمل شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این امر نشان دهنده افزايش 33 درصدي در زمينه حمل بار درمقايسه با مدت زمان مشابه سال قبل است.

مدير كل راه آهن منطقه شمالغرب در ادامه از راه اندازي پايانه حمل و نقل تركيبي فرآورده هاي نفتي در ايستگاه راه آهن مراغه خبر داد و افزود: احداث ساختمان جديد ايستگاههاي راه آهن خرمدره 14 میلیارد ریال و هشترود با هزينه اي بالغ 6 میلیارد و 750 میلیون ریال در آينده اي افتتاح می شود.

وی با اشاره به افتتاح راه آهن مهاباد و اتصال آن به حوزه استحفاظي راه آهن شمالغرب از افزايش خطوط اين اداره كل از 535 كيلومتر به 571 كيلومتر خبر داد و افزود: بهسازي اساسي پل قافلانكوه در محور زنجان – ميانه با هزينه اي بالغ بر 19میلیارد ريال از دیگر اقدامات انجام شده این اداره کل محسوب می شود.

قربانی با بیان اینکه  احداث پل زير گذر عابر پياده در شريفيه قزوين با صرف 900 میلیون ريال هزينه صورت گرفته است، افزود: برای تعميرات اساسي وضوخانه ها و سرويس هاي بهداشتي ايستگاههاي زنجان و قزوين نیز 3 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به سير گسترده قطارهاي مسافري در محورهاي اين اداره كل و جابجايي هموطنان به شهرهاي مختلف كشور تصریح کرد: اين اداره كل دومين محور پرتردد مسافري بعد از محور راه آهن تهران – خراسان محسوب می شود.

این مسئول ميزان پيشرفت حاصله در پروژه ساختمان جديد ايستگاه راه آهن زنجان را 35 درصد اعلام کرد.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: