موج رسا
کد خبر: ۳۰۳۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۰

به گزارش موج رسا, فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه که بعد از انتخاب خود به این سمت، کشورش را حتی بیش از نیکلا سارکوزی وارد حاشیه کرده(!)، این روزها درگیر مسائلی مانند عشقبازی پنهانی و موتورسواری شده است!

به گزارش گروه سیاسی صراط، فرانسه در این روزها به شدت درگیر مشکلات اقتصادی است اما اولاند چنان قدرتی داشت که این مشکل را نیز به حاشیه ببرد و فرانسه را وارد روابط عشقی خود کند.

با این وجود برخی رسانه ها و سیاستمداران غربی، تلاش کرده اند تا وانمود کنند این موضوع برای اروپایی ها و مردم فرانسه اهمیت چندانی ندارد.

در این راستا، گوین هیوئیت سردبیر بخش اروپا در بی بی سی مدعی شده است "بیشتر نشریات فرانسوی خبر ادعای این رابطه را در صفحه اول خود چاپ نکردند. یک نظرسنجی فوری نشان داد که هفتاد و هفت درصد مردم فرانسه معتقد بودند که "روابط عشقی رئیس جمهوری" یک موضوع خصوصی است و تنها به خود آقای اولاند مربوط است. یک سناتور فرانسوی اقدام مجله کلوزر را "فضولی مزاحمت آمیز" توصیف کرد. این اظهار نظر را می توان جمع بندی نظر بیشتر سیاستمداران فرانسوی خواند.

او سپس تلاش کرد تا با هدف موجه نشان دادن هیاهوی ایجادشده در فرانسه، آن را به مسائل دیگری ربط دهد اما به جای بالا بردن سطح دغدغه فرانسوی ها، آن را پایین آورده است!

به نوشته او، "ولی ماجرا به همین جا خاتمه نیافت. یک رشته سئوال های بدون پاسخ وجود داشت: آیا نشستن آقای اولاند در پشت یک موتورسیکلت برای رفتن به خانه ژولی گیه، از نظر امنیتی بی خطر بوده؟ آیا این کار، رئیس جمهوری فرانسه را در معرض خطر حمله یا آدم ربایی قرار نداده بود؟ هنگامی که او شب را در آپارتمان خانم گیه می گذراند آیا محافظ شخصی اش هم با او بود؟ مالکان آپارتمان چه کسانی بودند و آیا قابل اطمینان بودند؟ اگر دشمنان فرانسه یا آقای اولاند از حضور او در آپارتمان با خبر می شدند چه پیش می آمد؟ آیا رئیس جمهوری باید این ریسک ها را قبول می کرد؟ آیا از مقامات دولتی خواسته شده بود که این روابط را مخفی نگاه دارند؟"

گفتنی است جمعه گذشته مجله فرانسوی کلوزر، جزئیات روابط عاشقانه اولاند با ژولی گیه، هنرپیشه فرانسوی را انتشار داد. بعد از آن اعلام شد که تریروایلر بانوی اول فرانسه دچارعارضه افسردگی شدید شده است. جالب اینجاست که اولاند و تریروایلر هم هیچ گاه رسما ازدواج نکرده‌اند.

گفتنی است اولاند یکی از اولین روسای جمهوری بود که در نیویورک با حسن روحانی دیدار کرد اما همین کشور در روند مذاکرات هسته ای ژنو تبدیل به سنگ انداز و مانع اصلی توافق شد. فرانسه همچنین از زمان ریاست جمهوری اولاند در چند کشور آفریقایی به تنهایی دخالت نظامی کرده است کاری که سارکوزی رییس جمهور پرحاشیه این کشور نیز از انجام آن عاجز مانده بود!

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: