موج رسا
سردار نقدی مطرح کرد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی گفت: شناخت ماهیت آمریکا و دشمنان یکی از درس‌های بزرگ سفرهای معنوی راهیان نور است.

کد خبر: ۳۲۴
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۷

سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در آئین افتتاحیه اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جمع مسئولان کشوری و لشکری در حرم بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، ضمن سلام و درود به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: سفرهای نورانی راهیان نور و زیارت مشهد شهیدان را امروز از کنار مرقد نورانی امام و در کلاس درس معلم عشق آغاز می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امام خمینی(ره) شجره طیبه بسیج را با قلب نورانی خود کاشت و امروز شاهد میوه‌های ارزشمند این درخت تنومند هستیم.

وی ادامه داد: هجرت الی‌الله حرکت برای شناخت حقیقت و گردش در زمین برای کسب معرفت الهی و فرمان خدا است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که توفیق به ما داد به برکت نظام ولایت در مسیر نورانی اسلام گام برداشته‌ایم.

وی در ادامه دفاع مقدس را یک گنجینه بی‌پایان از تجربه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: شهدا آرمان‌ها و باورها و درس‌های فراوانی را به ما داده‌اند که نوجوانان امروز ایران اسلامی می‌توانند با فراگیری این درس‌ها ذخیره بسیار سنگینی برای خود داشته باشند.

وی ادامه داد: دانش‌آموز کسی است که شناخت ویژه و معرفت خود را در دایره کتاب‌ها محدود نکند و از آنچه بر پیشینیان گذشته است عبرت بگیرد.

وی در ادامه شناخت ماهیت آمریکا و دشمنان را یکی از درس‌های بزرگ سفرهای معنوی راهیان نور برشمرد و خاطر نشان کرد: شهادت هزاران شهید دانش‌‌آموز و همچنین هزاران رزمنده و ایثارگر ایران اسلامی سند دیگری بر تاریخ ننگین آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در طول تاریخ هیچ روزی دستش از جنایت دور نبوده است خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها همواره دستشان به خون مظلومان آلوده بوده است و روز گذشته شاهد بودیم که یک مادر مظلوم و طفل یکساله خود که اشتباها از نوار امنیتی پلیس گذشته بودند تنها به این جرم توسط آمریکایی‌های جنایتکار به سادگی کشته شدند و این سؤال در ذهن تداعی می‌شود که آیا هیچ راهی برای نگه‌داشتن مادر به همراه طفلش غیر از زدن گلوله وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها هر کسی را که می‌کشند او را بیمار روانی خطاب می‌کنند خاطر نشان کرد: بعد از اقدام جنایتکارانه خود در مقابل کاخ سفید آن زن بی‌گناه را بیمار روانی اعلام کردند و این سؤال در ذهن تداعی می‌شود که چگونه که هر کس او را می‌کشند دیوانه و بیمار روانی است.

وی در ادامه با اشاره به ادعاها و بهانه‌های آمریکا نسبت به دولت سوریه که آنها از سلاح شیمیایی استفاده کردند خاطرنشان کرد: طی چند روز گذشته شاهد کشف مقادیر زیادی از بمب‌های شیمیایی در مرز تونس بودیم در حالی که آنها چندی پیش ادعای این را داشتند که دولت بشار اسد از بمب‌های شیمیایی استفاده کرده است اما حضور بمب‌های شیمیایی در مرز تونس سند رسوایی دیگری است بر ادعاهای گزاف و دروغ آنهاست.

وی با اشاره به حقایق فراوان جنایت آمریکایی‌ها در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس گنجینه‌ای از سند‌های جنایات آمریکا و استکبار جهانی است.

این گزارش حاکی است؛ آئین آغاز اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی صبح امروز با حضور سردار محمد‌رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین، علی نصیری فرمانده سپاه حضرت سید‌الشهدا و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری با میزبانی سپاه حضرت سید‌الشهدا (ع) در جوار بارگاه ملکوتی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و پس از ادای احترام و تجدید بیعت با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، دانش‌آموزان با حضور مسئولان کشوری و لشکری با گذشتن از زیر قرآن و ذبح‌قربانی بدرقه شدند.

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: