موج رسا
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: همزمان با 22 بهمن در ساعت 21، روز 21 بهمن ماه بانگ الله‌اکبر در مساجد استان طنین‌انداز می‌شود

کد خبر: ۳۳۷۰
تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۷

به گزارش موج رسا, حجت‌الاسلام باقری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: مساجد در تحقق انقلاب اسلامی و پیروزی آن نقش محوری و اساسی داشتند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای ریشه‌کنی استکبار در مساجد صورت گرفت، اذعان داشت: همین حرکت‌ها در نهایت موجب پیروزی انقلاب شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین با اشاره به نقش مساجد در دین اسلام بیان کرد: در دین اسلام نخستین بنایی که ساخته شد، مسجد بود.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه امسال نیز طبق سنوات گذشته برنامه‌های کمیته مساجد با مسئولیت اوقاف و با همکاری دیگر اعضا اجرا می‌شود، اضافه کرد: تاکنون جلسه‌های بسیاری در راستای اجرای منظم برنامه‌ها در استان برگزار شده است.

باقری با بیان اینکه تاکنون 315 مسجد استان برای برگزاری مراسم جشن انقلاب در سطح استان اعلام آمادگی کرده‌اند، اذعان داشت: این برنامه‌ها با همکاری مستقیم و غیرمستقیم اوقاف اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه جشن‌های انقلاب در مساجد استان از یازدهم بهمن‌ماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: این جشن‌ها تا 22 بهمن در مساجد اجرا می‌شود و سخنران روز اول نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان خواهد بود.

این مسئول در ادامه با اشاره به برگزاری جشن انقلاب و مراسم سخنرانی در 50 مسجد استان توسط اداره‌کل اوقاف اضافه کرد: در هریک از شهرستان‌های استان به صورت منتخب در 12 مسجد جشن‌های انقلاب برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین به برگزاری جشن انقلاب در 12 امامزاده استان اشاره کرد و گفت: از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره‌کل اوقاف استان زنجان در راستای تبلیغ برنامه‌های اجرایی طی هفته وقف نصب بنرهای تبلیغی، پخش صدای تکبیر الله‌اکبر در شب 22 بهمن ماه و مصاحبه با رسانه‌های مختلف به منظور تبیین بیشتر برنامه‌ها است.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: