موج رسا
از نظر غرب حقوق بشر تنها برای ایران است

روز پنچشنبه در مقابل کنگره ی ، پلیس آمریکا یک زن را در مقابل چشمان فرزند خردسالش به ضرب گلوله و نتها به جرم عبور از موانع امنیتی کشته شد.

کد خبر: ۳۴۹
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۷

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از سایت بوتیا نیوز  ،مریام کری روز پنج شنبه ( یازدهم مهر ـ سوم اکتبر ) پس از تعقیب و گریز خودروی وی که مشخص نیست به چه دلیل از موانع امنیتی عبور کرده در برابر کنگره ی آمریکا به ضرب گلوله ی ماموران پلیس کشته شد.

مریام کری ساکن شهر استمفورد در ایالت کانیتکت آمریکا ؛ ۳۴ سال سن داشت و دستیار دندان پزشک بوده است.

وی که به همراه دختر خردسال یک ساله اش به دلیلی که مشخص نیست و احتمالا دلایلی غیر از مشکلات روانی و … که رسانه های غربی و آمریکایی عنوان کرده اند باشد ، به گاردهای امنیتی نزدیکی کنگره ی آمریکا برخورد کرده و پس از تعقیب گریزی بی دلیل به ضرب گلوله کشته شد.

البته بر خلاف نظریه های شبکه های خبری غربی مبنی بر روانی بودن این زن یکی از اصلی ترین دلایل این حرکت خانم مریم کاری را نشان دادن نوع اعتراض خود به وضع اقتصادی و سیاسی موجود در آمریکاست البته با توجه به سیاه پوست بود این زن می توان مشکلات نژاد پرستی را به اعتراضات وی اضافه کرد.

رسانه های آمریکایی هر از گاهی که این چنین اتفاقاتی رخ می دهد و مردم اعتراض خود را به سیاست های اقتصادی و سیاسی دولت آمریکا ابراز می کنند ، افراد اصلی موجود در حادثه را روانی معرفی می کنند و با مصاحبه های ساختگی با افراد خانواده ی آن دلایلی واهی را برای روانی جلوه دادن این افراد ارائه می کنند.

در این مورد مشکلات روانی وی را به افسردگی پس از زایمان وی نسبت داده اند ، اما این اتهام در حالی است که این خانم با سلامت روانی کامل به عنوان دستیار دندانپزشکی مشغول به کار بوده است.

متاسفانه دختر یک ساله ی وی که شاهد مرگ مادرش از نزدیک بوده اکنون نیز تحت مراقبت پلیس قرار دارد.

پلیس شهر استمفورد نیز اعلام کرده که خانم کارِی هیچ سوء پیشینه‌ای نداشته است.

 

حال سوال اینجاست که حقوق بشری که برای بازداشت یک فرد خلاف کار با دلایل قانونی و یا اجرای حکم قانونی و شرعی ای برای فردی خاطی و مفسد فی الارض در ایران به درد می آید و تحرکات فراوانی من جمله نام گذاری خیابان ، ایجاد کمپین ها و جیغ و دادهای فراوان رسانه ای ، ایجاد بمب های خبری در سراسر جهان ، چگونه برای این چنین حادثه ی در آوری حتی ابراز وجود نمی کنند.

حقوق بشر آمریکایی چطور به خودش اجازه می دهد که مادری را در مقابل چشمان کودک خردسال یک ساله اش به قتل برساند . و البته به هیج جرم ثابت نشده ای و تنهای تنها با یک حادثه ی رانندگی و برخورد باب گاردهای محافظتی اطراف کنگره.

اما با این اوصاف وجدان های بیداری و نشئت گرفته از بیداری اسلامی در چند روز گذشته سه کمپین حمایت از این خانم را درشبکه های اجتماعی جهت بیان واقعیت های غرب ایجاد شده که دوتای آنها در خارج از کشور و یک از آنها در داخل کشور هستند ، که تاکنون تعداد لایک های فراوانی را به خود اختصاص داده اند.

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: