موج رسا
کد خبر: ۴۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۲

بالاخره پس از روزها انتظار روز تنفيذ و تحليف فرا رسيد و رييس جمهور ايران جناب حجه الاسلام والمسلمين روحاني از طرف مقام معظم رهبري به عنوان رييس جمهور ايران اسلامي منصوب شدند و مراسم تحليف را نيز پشت سر گذاشتند .اما نکاتي چند در اين خصوص مد نظر است و آن اينکه شيريني اين انتخاب و اين جلسات تا کي مي تواند در کام مردم باقي بماند و آيا ريس جمهور جديد مي تواند انتظارات مردم و رهبري عزيز را در جهت پيشرفت اين کشور برآورده کند يا نه؟

رييس جمهور منتخب ملت ايران ميداند با توجه به اينکه در يک کشوراسلامي شيعي و تحت لواي ولايت فقيه بايد مديريت اجرايي کشور را به دست گيرد چه نکاتي را بعنوان خط قرمز بايد رعايت کند. و نبايد فراموش کرد که اين خط قرمزها خطوط اصلي مسير انقلاب است که نه تنها توسط ريس قوه مجريه بلکه رعايت آن توسط ساير قوا و تمامي نهادها الزامي است چرا که براي همه ملت ايران و تمامي آزادگان جهان ثابت شده است که ايران اگر آن کشور مقتدر است به برکت رعايت برخي از اين خطوط قرمزهاست.

1- مذاکره با برخي کشورها بخصوص آمريکا بدون اينکه به منافع ملي توجه شود:

ملت ايران فراموش نکردند که آمريکا و انگليس چه خيانت هايي را عليه کشورهاي اسلامي به ويژه ايران اسلامي انجام داده اند. پس از تسخير لانه جاسوسي توسط پيروان خط امام (ره) و شهدا در سال 1358 دولتمردان آمريکايي چطور دارايي ها و اموال ملت ايران به مبلغ ميليونها دلار را بلوکه کردند و در طي زمانهاي مختلف از تحريم صنايع بالا دستي گرفته تا تحريم نفت و حتي شخصيتهاي مطرح جمهوري اسلامي ايران همه و همه را تحريم کردند و اسمش را تحريم هوشمند گذاشتند و الان هم به اعتقاد خودشان مي خواهند نفت را به طور کامل تحريم کنند که صحبت در اين مورد بحث زيادي مي طلبد. اما آنچه مهم است اين است که مسئولين عزيز بايد از تاريخ گذشته و از عملکرد ننگين آمريکا چه در ايران و چه در ساير کشورها عبرت بگيرند و همانطور که مقام معظم رهبري(مدظله العالي) فرمودند:نسبت به حرکت آمريکايي ها در خصوص مذاکره خوش بين نيستند ، حرکت روياه صفتانه آمريکاييها را به فال نيک نگيرند و حواسشان جمع باشد و اين خط قرمز را کاملا رعا يت نمايند. و همه بايد بدانند که مذاکره و رابطه، خط قرمز جمهوري اسلامي ايران است و جزء سياستهاي کلان نظام است که تصميم قطعي آن توسط مقام ولايت مي باشد.

2- خط قرمز ديگر عدم پايبندي به ولايت فقيه در کشور اسلامي ايران است:

ملت ايران فراموش نکرده اند در برهه اي از زمان که عده اي معتقد بودند که در تقابل آزادي و دين ، بايد دين حذف شود همانها چگونه در فتنه  سال 88   اهداف بلند نظام را زير سوال بردند و با شعارهاي سکولاريستي خودشان ، حذف ولايت فقيه را خواستار شدند و شعارهاي توهين آميز عليه ولايت سر دادند و هدفشان حذف ولايت فقيه بود . ملت ايران خوب ميدانند که اگر اين مملکت در طول 34 سال توانسته است مقتدرانه و با صلابت تمام قرص و محکم بايستد و تمامي توطئه ها را خنثي کند به برکت وجود نعمت بزرگ الهي يعني همان ولايت فقيه است. مگر آن پير سفر کرده نفرمودند:" که پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به اين مملکت آسيبي نرسد ". بايد همه مسئولان بدانند که استمرار اين انقلاب در پرتو تبعيت از ولايت فقيه است و هر مديري اجرايي با هر سليقه اي که روي کار بيايد بر اساس اين خط قرمز بايد خود را با ولايت فقيه هماهنگ و همسو نمايد.

3- نکته ديگر عدم توجه به امنيت ملي است:

يکي از مواردي که کشورهاي غربي چندين سال است با تلاش خودشان مي خواهند اين نظام را از پا بيندازند با زير سوال بردن مسئله هسته اي در ايران مي باشد تا جايي که بر اساس همين گزينه ايران را محور شرارت نيز ناميده اند هر چند که همه ملت ايران مي دانند حرکت کشورهاي غربي در اين خصوص بهانه اي بيش نيست چرا که آنها با اصل نظام مشکل دارند. به هر حال مي طلبد مدير اجرايي کشور همانند چند سال اخير خيلي محکم در مقابل آنها بايستند و از حق مسلم ملت ايران به اندازه سر سوزني کوتاه نيايد چرا که هر کشوري بخواهد در مقابل آنها کوتاه بيايد بايد براي هميشه زير پرچم آنها قرار گيرد . وبه راستي مگر آنها چه کساني هستند که بخواهند براي مملکت ما و ملت ما تصميم بگيرند و اينها خط قرمز هاي نظام است که بايد توسط مديران اجرايي کشور رعايت شود.

4- عدم رعايت قانون اساسي به هر قيمت ممکن:

در طول 34 سال که از عمر شجره طيبه انقلاب مي گذرد. بودند مسئوليني که پا را فراتر از قانون گذاشته اند ولي هيچ وقت فراموش نميکنيم که هيچکدامشان در کارشان موفق نبوده اند چه بسيار سفارشهاي که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در خصوص رعايت قانون فرمودند. اگر بنا بر اين باشد که هر کس بر اساس خواسته خود حرکت کند و قانون را براساس راي خود تفسير نمايد نه تنها نظم اجتماعي به هم ميريزد بلکه مملکت اسلامي نيز به سمت نا کجا آباد حرکت مي کند فلذا براي پيشبرد اهداف نظام جمهوري اسلامي ايران و رسيدن به قله هاي ترقي رعايت قانون در تمامي زمينه ها و به هر قيمت ممکن لازم و ضروري است و عدول از قانون موجب هرج و مرج و تباهي است.

5- منحرف نشدن از اهداف متعالي نظام جمهوري اسلامي:

همه مسئولين بايد بدانند که نظام براي خود اهداف بلندي دارد و تلاش همه در جهت رسيدن به آن اهداف بسيار ستودني است. برنامه ها و اهدافي که توسط مقام ولايت در طول سالهاي متمادي طراحي مي شود و رسيدن به اهداف لازمه حرکت در اين مسير است بايد رعايت شود و هر کس و در هر مقامي که باشد بايد خود ومملکت را نسبت به رساندن به آن اهداف موظف بداند و تلاش نمايد مملکت را در مسير انقلاب تا زمان ظهور پيش ببرد و خواهان خوشبختي و سعادت دميوي واخروي مردم باشد و سر تسليم وسازش به دشمنان نظام فرود نياورد.

نکته آخر اينکه مديران اجرايي کشور بايد در تمامي شرايط پايبند اين خط قرمزها باشد و خود را ملزم به رعايت اين موارد نمايد و قطعا براي رسيدن به اهداف بلند نظام بايد در انتخابها و در تصميم گيري ها فراجناحي عمل نمايد و خود را وامدار هيچ حزب و گروه خاصي نکند چرا که پيروزي و موفقيت در مديريت ، مستلزم تبعيت از مقام ولايت و حرکت در مسير انقلاب اسلامي و زنده کردن شعارهاي اسلامي است.                                

والعاقبه للمتقين

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: