موج رسا
امام جمعه شهر دندی:

امام جمعه شهر دندی: مساجد کانون فعالیت های فرهنگی و هنری هستند.

کد خبر: ۴۰۷۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۲

حجت الاسلام علی سعیدی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به کارکردهای مساجد از صدر اسلام تاکنون اظهار کرد:  کانون های فرهنگی و هنری مساجد زمینه را برای حضور جوانان در مساجد فراهم می کنند.

وی با بیان اینکه ساخت مسجد و حضور مداوم مسلمانان و پرداختن به فعالیت های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی یکی از مسائلی بود که پیامبر گرامی اسلام(ص)در آن مداومت داشت، تصریح کرد: در حال حاضر نیز جایگاه مساجد به عنوان فعالیت های سیاسی و اجتماعی حفظ شده است.
امام جمعه دندی با اشاره به اینکه ساخت مسجد اولین اقدام آن حضرت پس از هجرت به مدینه بود، افزود: بسیاری از تصمیمات مهم دوران حضرت محمد(ص) در مساجد اتخاذ می شد.

حجت الاسلام سعیدی با یادآوری اینکه بسیاری از برنامه های پیامبر گرامی اسلام در مساجد برگزار می شد، افزود: همین موضوع باعث حضور بیشتر مسلمانان در مسجد بود زیرا فعالیت های مربوط به مشاوره های نظامی و آموزش علم به مسلمانان با محوریت مسجد انجام می شد.

وی همچنین به دوران امامت امام علی(ع) و خلافت ایشان اشاره کرد و یادآور شد: حضرت علی (ع) نیز علیرغم وجود دارالخلافه بسیاری از فعالیت های مربوط به امور مسلمانان را در مسجد کوفه انجام می داد.
حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: جدایی از ولایت و امامت باعث شد تا مساجد را از کارهای اجرایی جدا کردند و این موضوع نشات گرفته از مساله جدایی دین از سیاست بود.

وی به دوران پیروزی انقلاب اسلامی و تجمع انقلابیون و مبارزان سیاسی در مساجد اشاره کرد و افزود: در دفاع مقدس نیز بسیاری از مشاوره های نظامی در مساجد شکل می گرفت.

خطیب جمعه شهر دندی با اشاره به فعالیت های فرهنگی و هنری در مساجد اظهار داشت: برای جذب جوانان به مساجد باید فعالیت های فرهنگی و هنری جوان پسند و با کیفیت در مساجد اجرا شود.

وی با یادآور اینکه کانونهای فرهنگی و هنری می توانند زمینه جذب جوانان در مساجد را فراهم کنند، تصریح کرد: حضور جوانان در این برنامه ها می تواند در قالب توفیقی اجباری جوانان را با نماز جماعت و آداب و احکام حضور در مساجد آشنا کند.

امام جمعه شهر دندی با یادآوری اینکه مسئولان نباید کیفیت را فدای کمیت کنند، افزود: استمرار برنامه های فرهنگی روز موجب تداوم جوانان در مساجد می شود.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: