موج رسا
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان:

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان گفت: 80 درصد دستگیر شدگان پلیس دارای جرائم  مواد مخدر و سرقت هستند.

کد خبر: ۴۳۱۴
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۴

به گزارش موج رسا, سردار علیرضا صالحی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده توسط پلیس استان زنجان اظهار کرد: جرائم خشن در استان زنجان کمتر از شاخص های کشوری است و در زمینه مواد مخدر و مسائل اخلاقی نیز با رویکردهای جدید اقدامات لازم انجام می شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری 42 طرح در استان اجرا شده است، افزود: 27 باند تهیه، توزیع، خرید و فروش و مصرف در استان دستگیر شده است که با افزایش 19 درصدی مواجه است.

این مسئول با اشاره به اینکه مجموع کشفیات استان در سال جاری یک تن و 60 کیلوگرم بوده است، یادآور شد: در زمینه کشف سلاح های غیر مجاز نیز استان با افزایش 45 درصدی و در زمینه دستگیری افراد مجرم نیز با افزایش 35 درصدی مواجه است.

وی با اشاره به افزایش کشف 43 درصدی مشروبات الکی در استان افزود: 200 میلیارد ریال نیز ارزش کالاهای مکشوفه قاچاق در استان است.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان از رشد 51 درصدی کشفیات کالاهای قاچاق در استان خبر داد و افزود:‌پلیس در زمینه تجهیزات دریافت ماهواره و اجرای طرح در خصوص نصابین ماهواره نیز اقدامات مطلوبی را انجام داده است.

سردار صالحی مقابله با بزه کاری را از اولویت های پلیس زنجان برشمرد و بیان داشن: 80 درصد زندانیانی که توسط پلیس دستگیر شده اند، دارای جرم هایی نظیر مواد مخدر و سرقت هستند.

وی با بیان اینکه در استان رابطه معناداری در خصوص دو جرم سرقت و مواد مخدر وجود دارد، اضافه کرد: باید در این زمینه برنامه ریزی های لازم انجام شود.

 

*شاخص های امنیت در زنجان افزایش یافته است

این مسئول با اشاره به اینکه رضایتمندی پلیس نشان از عملکرد مطلوب پلیس دارد، اذعان داشت: شاخص های امنیت در استان افزایش یافته و استان زنجان همچنان از استان های امن کشور است.

وی در خصوص اقدامات پلیس در چهارشنبه آخر سال  نیز با اشاره به سیاست کوچه محوری بودن اقدامات در این چهارشنبه ادامه داد: آمارها نشان می دهد حضور خانواده ها در کنار فرزندان کمترین آسیب را در چهارشنبه سوری به دنبال داشته است.

سردار صالحی با اشاره به مصدومیت 70 نفر در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته یادآور شد: 11 مورد آتش سوزی کوچک و متفرقه نیز در استان گزارش شد.

وی با بیان اینکه پلیس در سال جاری با همه قوا به میدان می آید، تصریح کرد: مراکز تجاری، طلافروش ها، مراکز خرید زیر نظر پلیس است، افزود: همه اقدامات پلیس به نحو مطلوب انجام می شود تا چهارشنبه سوری به چهارشنبه سوزی تبدیل نشود.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه پلیس به هیچ وجه مخالف شادی مردم نیست، ادامه داد: چهارشنبه آخر سال موضوع اجتماعی است خط قرمز پلیس در این روز آزار و اذیت مردم و زیرپا گذاشتن قوانین و مقررات توسط عده ای از افراد جامعه است.

 

*برخورد شدید با قانون شکنان چهارشنبه سوری

وی با بیان اینکه با قانون شکنان برخورد شدید صورت می گیرد، افزود: قانون شکنان تا آخر تعطیلات میهمان پلیس هستد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای برنامه های پلیس در ایام تعطیلات ادامه داد: 4 هزار و 500 نیرو در این ایام به مردم خدمات رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه هدف پلیس ایجاد آرامش برای مردم است، خاطرنشان کرد: پلیس به عنوان حافظ اموال مردم در تعطیلات نوروز به مردم خدمات رسانی می کند.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه 500 گشت در سطح استان در این ایام فعال هستند، ادامه داد:17 ایستگاه نیز علاوه بر مقرهای انتظامی خدمات لازم را ارائه می کنند.

وی با بیان اینکه پلیس راهور نیز با 45 تیم گشتی در محورهای مواصلاتی ارائه خدمت می کند، ادامه داد: 248 نفر نیز در ماسئل ترافیکی خدمات ارائه می کنند.

سردار صالحی یادآور شد: 73 تیم گشتی نیز خدمات ترافیکی به مردم ارائه خواهند داد.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: