موج رسا
رئیس پلیس راهور استان زنجان:

رئیس پلیس راهور استان زنجان گفت: 36 درصد از تصادفات نوروز سال 92 ناشی از خواب‌آلودگی و واژگونی بود.

کد خبر: ۴۴۴۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۶

عبدالعلی رشتیانی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به اینکه طرح عملیات ترافیکی نوروز از 25 اسفندماه 92 تا 17 فروردین 93 اجرا می‌ شود، اظهار داشت: این طرح با هدف ارتقای سلامت مسافران در جاده‌های استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم با ادارات برای اجرای هر چه بهتر این طرح انجام شده است، تصریح کرد: ارگان‌هایی همچون راه و شهرسازی، اداره حمل و نقل جاده‌ای، اورژانس، امداد خودرو و آتش‌نشانی از جمله مهم‌ترین این دستگاه‌ها است.

این مسئول در ادامه از مردم و مسئولان درخواست کرد تا با همکاری یکدیگر سالی خوش و بدون حادثه را برای خود و اطرافیانشان ایجاد کنند.

 وی افزود: راهنمایی و رانندگی استان زنجان درصدد است با اجرای این طرح محور امنی را برای تردد و عبور و مرور مسافران ایجاد کند.

وی 36 درصد از تصادفات نوروز سال 92 را ناشی از خواب‌آلودگی و واژگونی دانست و افزود: این در حالی است که میانگین تصادفات ناشی از خواب‌آلودگی در طول سال 22 درصد است.

رشتیانی از مسافران خواست در صورت احساس خستگی و خواب‌آلودگی از رانندگی کردن خودداری کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای داشتن سفر امن توجه به نکات ایمنی باید در اولویت کاری رانندگان قرار بگیرد.

رئیس راهور استان زنجان از رانندگان خواست در هنگام رانندگی صبور باشند و در صورت بروز مشکل برای خودرو، رانندگان باید وسیله نقلیه خود را در حاشیه امن متوقف کنند.

این مسئول ادامه داد: از رانندگان می‌خواهیم تا در صورت توقف در بزرگراه حتما از علائم هشداردهنده استفاده کنند تا مشکلی برایشان ایجاد نشود.

وی از نصب تابلوهای هشداردهنده، ایجاد شیارهای عرضی و تعویض گاردریل‌های جاده‌ای توسط اداره راه و شهرسازی قدردانی کرد و اعلام کرد: با پایان پذیرفتن لکه‌گیری محورها، استان زنجان آماده میزبانی از مسافران می‌شود.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: