موج رسا
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان دست‌هایی نیز برای دامن زدن به افراط و تفریط‌ها در زمینه ایام فاطمیه در کار است.

کد خبر: ۴۴۸۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۹

حجت الاسلام اذن‌الله خدایی در گفت‌ و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: برخی‌ها سعی می‌ کنند که روز شادی شیعیان را نشان ندهند و به گونه‌ ای شیعه را همیشه غمگین و گریان معری کنند.

وی با بیان اینکه برخی‌ ها سعی دارند چهره دین اسلام را غمگین تبلیغ کنند، افزود: این‌گونه اعمال سبب زده‌شدن برخی از افراد از شیعه می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه شیعیان همواره لبخند و تبسم بر لب دارند،تصریح کرد: دین اسلام با شادی‌های مرم مخالف نیست ولو اینکه این شادی‌ها با ایام فاطمیه مصادف باشد.

 وی با اشاره به اینکه ایام فاطمیه نمی‌تواند دلیلی بر عدم زیبا‌سازی محیط شهری و عدم شادی مردم باشد، یادآور شد: شهرداری باید به زیباسازی شهری بپردازد و شهر را درایام عید نوروز فضای سازی مناسب انجام دهد.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان اضافه کرد: در حال حاضر در ستاد شئون فرهنگی استان زنجان و بر اساس تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و حوزه علمیه استان فقط پنج روز از دهه نخست و پنج روز از دهه دوم ایام فاطمیه تصویب شده است.

وی با بیان اینکه در دهه دوم ایام فاطمیه همزمان با روز 14 فروردین ماه دسته عزاداری نیز تشکیل شده و مردم به عزاداری می‌پردازند، گفت: مردم می‌توانند به شادی‌های خود بپردازند فقط در ایام فاطمیه حرمت حضرت فاطمه (س) را نیز نگهدارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه هر کاری اندازه‌ای دارد و دست‌هایی نیز برای دامن زدن به افراط و تفریط‌ها در زمینه ایام فاطمیه در کار است، ابراز داشت: نباید اجازه سوء‌استفاده از ایام فاطمیه را به برخی‌ها داد و باید اعتدال در زمینه ایام فاطمیه رعایت شود.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: