موج رسا
موج رسا گزارش می دهد

جانشین سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: باید برای مقابله با تهدیدات نرم دشمنان، لشگرهای ده میلیونی بسیج در فضای مجازی تشکیل شود.

کد خبر: ۴۵۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۳

به گزارش موج رسا، بسیج یك حركت اجتماعی است كه در هر جامعه ای با توجه به فرهنگ آن جامعه و به اشكال مختلفی در اثر شرایط خاص بوجود می آید، حتی در دوران صدر اسلام نیز به هنگام حمله كفار و منافقین علیه مسلمانان زمانی كه فرمان تشكیل نیروی مبارز علیه آنها داده می شود مسلمانان داوطلبانه در مساجد گردهم می آمدند تا توان خود را از نظر نیروی انسانی و تجهیزات نظامی برای مقابله با دشمنان اسلام بسیج كنند.

 

img_9635

 

در طول تاریخ اسلام و ایران همواره دشمنان سعی كرده اند به اشكال مختلف از پیشرفت و ترقی مسلمانان جلوگیری كنند، انقلاب اسلامی ایران كه الهام گرفته از اسلام ناب محمدی (ص) بوده از نخستین روزهای پیروزی با توطئه های گسترده و سازمان یافته دشمنان اسلام روبرو شد، عظمت اهداف انقلاب و گستردگی توطئه های دشمنان‌، ایجاب می كرد كه برای حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و ارزشها و اهداف آن در برابر شبیخون ابرقدرتها دفاع كند،بنابراین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی درون اقشار میلیونی به طور خودجوش، حركتی برای حفظ و حراست دستآوردهای انقلاب و پیروزی بزرگی كه نصیب امت اسلامی شده بود ، به وجود آمد و بنابراین بسیج شكل گرفت . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حركتی فرهنگی بودیم كه به واقع برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می آید و در این مسیر شاهد تشكیل ارگانها و هسته های انقلابی نظیر سپاه ، كمیته های انقلاب و غیره بودیم كه نقش مردم در این حركت و تلاش چشمگیر و موثر بود به نظر می رسد بعد از رشد این نهادها مردم به این فكر می افتند   كه باید برای كسب آمادگی در مقابله با دشمنان انقلاب آموزشهای رزم نظامی را ببینند و طبیعتا حركتی به نام بسیج در پایگاه ها و مساجد بوجود می آید كه آموزشهایی هم داده می شود.

همچنین با تصرف جاسوسخانه آمریكا كه با اشغال این لانه فساد توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام شیطان بزرگ برای نجات خود از وضعیت موجود به توطئه هایی علیه جمهوری اسلامی از جمله حمله نظامی به طبس دست زد‌  غافل از اینكه شن ها مامور الهی شده و این توطئه را خنثی كردند یا مثلا حصر اقتصادی كه این توطئه هم خود عاملی شد برای حركت هرچه بیشتر مردم برای خودكفایی جمهوری اسلامی ایران، ترور شخصیت های اسلامی، كودتا و حركتهای مذبوحانه گروهكهای چپ و راست از دیگر توطئه های دشمنان علیه نظام اسلامی بود، امام خمینی (ره) با درک موقعیت جامعه در پنجم آذرماه 1358 تشكیل ارتش 20 میلیونی را صادر فرمودند، در این فرمان حركتهایی را كه به نام بسیج در جامعه مطرح بود تسریع نموده و انسجام بخشیدند و از آن تاریخ بود كه مسئولین به این فكر افتادند كه سازمانی به نیروهای موجود در جامعه بدهند و در پی فرمان امام امت ، زن و مرد ، پیر و جوان از نوجوان 12 ساله تا پیر 70 ساله عاشقانه فرمان رهبرشان را لبیك گفتند.

 

بسیج یك حركت منظم و سازمان یافته اجتماعی است كه با توجه به فرهنگ هر جامعه و به اشكال مختلفی در اثر شرایط خاصی مانند جنگ، حوادث غیر مترقبه و حتی در زمان صلح و آرامش به صورت آماده باش به وجود می آید، در جامعه ما نیز بسیج یك نهاد اجتماعی همانند خانواده است كه به صورت عضوی از ساخت و نظام اجتماعی جامعه به شمار می آید، نهادی كه با هدف پاسداری از ارزش ها و آرمانهای انقلاب اسلامی بوجود آمده است و انحلال آن جز در صورت انحلال جامعه اسلامی قابل تصور نیست .

امام خمینی (ره) این قلب تپنده انقلاب و پیام آور آزادی و كرامت و هویت اسلامی و انسانی این قرن،برای مبارزه همه جانبه با آمریكای جهانخوار كه هر روز برای گسترش تجاوزات و سبعیت خویش، چنگ و دندان نشان می دهد و در رویارویی با همه ابرقدرتهای تجاوزگر و تیز، رشد انقلابی نهضت اسلامیمان است،فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند.

بسیج تا کنون که 34 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد در همه عرصه ها حاضر شده و نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

برای جویا شدن از جایگاه بسیج در جامعه ، نظرات افراد مختلف را پرسیدم.

 

*حضور بسیج در عرصه های مختلف

جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان در گفت و گو با موج رسا با اشاره به نقش بسیج در عرصه های مختلف اظهار کرد: بسیج در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره از هویت ملی و دینی کشور پاسداری کرده می کند.

وی حضور اقشار مختلف را از ویژگی های بسیج عنوان کرد و افزود: بسیج در طول عمر خود کارهای بسیاری را انجام داده است.

رضا حسینی حضور جدی این نهاد را بدون ادعا و خالصانه از ویژگی های این نیرو عنوان کرد و گفت: بسیج همواره بر اساس احساس تکلیف در جامعه حضور یافته و موفق عمل کرده است.

وی با اشاره به نقش بسیج در طول هشت سال دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بسیج در طول این هشت سال خالصانه وارد شد و بدون هیچ چشمداشتی از میهن اسلامی دفاع کرد.

جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: بسیج ثابت کرده هر وقت جامعه به این نیرو نیاز داشته در صحنه بوده و تاثیرگذاری خود را نشان داده است.

وی با اشاره به فتنه سال 88 تصریح کرد:‌در نهایت بسیج توانست این غائله را ختم به خیر کند.

حسینی با بیان اینکه افتخار بسیج رضایتمندی مقام معظم رهبری از عملکرد آن است، افزود: اقدامات خالصانه بسیج موجب ماندگاری آن شده است.

وی یادآور شد:‌ بسیج در طول دوران دفاع مقدس در کنار سایر نظامیان نظام اسلامی در عملیات های مختلف حضور داشته و در پشتیبانی از جبهه ها نیز حرکتی ماندگار از خود به یادگار گذاشته است.

جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان بسیج را فاتح بحبوحه های انقلاب اسلامی دانست و گفت: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی نیز بسیج با حضور به موقع در میدان خلا ناشی از وجود ارتش را در کشور جبران کرد.

وی ایجاد پایگاه های بسیج را گامی موثر در ادامه برنامه های این نیرو دانست و گفت‌:نقش بسیج در درگیری های کردستان، جمع آوری کمک های مردمی برای حوادث مختلف انقلاب بی نظیر است.

حسینی افق پیش روی بسیج را مثبت ارزیابی کرد و گفت: چون بسیج توسط آحاد جامعه تایید شده است برنامه ریزی آن برای آینده نیز موجبات رضایتمندی مردم و رهبری انقلاب اسلامی را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه حضور بسیج آثار و برکاتی بسیاری را برای جامعه داشته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز بسیج در مقابل تهدیدات نیمه سخت و نرم دشمنان قرار دارد.

جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان سازماندهی نیروهای بسیجی را از فعالیت های تاثیرگذار این نیرو دانست و گفت: اجرای طرح صالحین از موثرترین طرح بسیج برای ارتقای این نیرو است.

وی با اشاره به فعالیت گردان های واکنش سریع، بیت المقدس تصریح کرد: در حال حاضر 30 گردان در استان زنجان آماده مقابله با تهدیدات نیمه سخت و نرم دشمنان است.

حسینی از فعالیت گردان های کوثر و الزهرا خبر داد و گفت: خواهران بسیجی نیز در قالب این گردان ها ساماندهی شده اند.

وی گردان های امام علی و امام حسین (ع) را از دیگر فعالیت های بسیج عنوان کرد و گفت:‌مقابله با توطئه های دشمنان از اهداف بسیج است.

جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به حضور بسیج در فضای سایبری تصریح کرد: خوشبختانه بسیج با حضور در این فضا نیز اقدمات مطلوبی را انجام داده است.

وی با تقدیر از فعالان فضای سایبری استان زنجان خاطرنشان کرد: بسیجیان دست به دست هم داده و در مقابل تهدیدات دشمنان به خوبی به وظیفه خود عمل می کنند.

حسینی فعالیت های بسیج در فضای مجازی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بسیج ثابت کرده است که در فضای مجازی نیز می تواند در مقابل دشمن صف آرایی مطلوبی داشته باشد.

وی بر ضرورت افزایش فعالیت های بسیج در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: لشگرهای ده میلیونی بسیج باید در فضای سایبری نیز تشکیل شود.

جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان بسیج را گوش به فرمان ولایت توصیف کرد و گفت: بسیج پشت سر ولایت هر لحظه آماده و گوش به فرمان است.

 

 

*حضور بسیج موجب قوت قلب مردم است

یک شهروند زنجانی نیز تشکیل بسیج را از تدابیر بلند امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: حضور بسیج موجب قوت قلب مردم است.

وی با بیان اینکه هر جا که حادثه ای رخ دهد، بسیج حضور فعالی دارد، افزود: بسیج حضوری موثر در جامعه دارد.

رضا کشاورز ادامه داد: امروز بر این باور هستیم که بسیج به یک استواری خاصی رسیده است و این نهال انقلاب به یک درخت تنومند تبدیل شده است و امیدواریم در آینده شاهد رشد و شکوفایی بسیج  باشیم.

یک دانشجوی بسیجی نیز با اشاره به فعالیت بسیج در دانشگاه ها، فعالیت پایگاه های بسیج را مثبت ارزیابی کرد و گفت: باید این نهاد تلاش کند همه دانشجویان را در بسیج جذب کند.

وی با بیان اینکه برخی افراد برای رسیدن به اهدافی در این نهاد عضو می شوند، افزود: باید افراد صالح جذب بسیج شوند.

 

*تاثیرگذاری بسیج در عرصه ها

محمد رضایی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه بسیج افزود: هر روز برنامه های مختلف ماهواره ای علیه بسیج توطئه می کنند که این امر ناشی از تاثیرگذار بودن این نیرو است.

وی که خود عضو بسیج دانشجویی است معتقد است، بسیج می تواند فعالیت های خود را بیشتر کرده و گام های بلندتری بردارد.

این دانشجو با بیان اینکه به یاد ندارم، بسیج جایی متوقف شده باشد، افزود: قدرت تحرک بسیج موجب آمادگی این نیرو برای حضور در صحنه ها شده است.

وی گفت: زمانی که حوادث فتنه 88 رخ داد، بسیج با حضور در صحنه مشکلات را حل کرد.

یک بانوی خانه دار نیز نقش بسیج را مهم ارزیابی کرد و گفت: افرادی که در بسیج عضو می شوند، اخلاق و رفتار بهتری دارند.

وی با اشاره به فعالیت پایگاه بسیج در محله زندگی خودش گفت: واقعا جای خوشحالی است که فرزندان ما می توانند به راحتی راه درست را انتخاب کنند.

 

*بسیج در کنار جوانان است

این بانو با بیان اینکه دوران ستمشاهی جایی برای رشد معنویت و اخلاق نبود، افزود: در حال حاضر حداقل بسیج در کنار جوانان است.

وی با اشاره به فساد حاکم بر جامعه در دوران طاغوت گفت: من به شخصه بسیجیان را دوست دارم.

یک استاد دانشگاه نیز با بیان اینکه دشمنان نظام به دنبال وارد کردن فشار در حوزه اقتصادی به کشور هستند، افزود: حضور بسیج در این عرصه زمینه‌ ساز تحقق جهاد اقتصادی است.

مهدی سرابی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درباره مسائل اقتصادی در یک دهه گذشته افزود: دشمنان تمام توان خود را به کار بسته ‌اند تا در حوزه اقتصاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی فشار بیاورند و از این طریق به ما ضربه وارد کنند.

وی افزود: بسیج نهادی است که در همه حوزه‌های نظام اثربخش بوده است و باید در عرصه اقتصادی نیز اثرگذاری خود را داشته باشد.

 

*حضور بسیج در جهاد اقتصادی تاثیرگذار است

این استاد دانشگاه تصریح کرد: بسیجیان باید گوش به فرمان مقام عظمای ولایت در عرصه جهاد اقتصادی بینی دشمنان را به خاک مالیده و اقتدار نظام اسلامی را در این عرصه نیز به رخ جهانیان بکشند.

وی گفت: حوزه اقتصاد یکی از عرصه ‌های جدی و سنگین است که بسیج با روحیه جهادی وارد آن شده و به افتخارآفرینی پرداخته است.

 موج رسا امیداور است این گزارش گوشه ای از فعالیت های بسیج را به تصویر کشیده باشد.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: