موج رسا
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان خبر داد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: برای آسفالت راه های استان 50 میلیارد تومان هزینه برآورد شده است.

کد خبر: ۴۶۳۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۲

به گزارش موج رسا, حافظ باباپور در نشست مطبوعاتی مدیران کل شورای هماهنگی حمل و نقل استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر نقشه به‌ روز و به هنگام شده استان زنجان تهیه و در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه 225 دستگاه ماشین‌آلات با 450 پرسنل نیز به مسافران خدمات مورد نیاز را ارائه کردند، افزود: به مناسبت عید نوروز 28 راهدارخانه در استان زنجان فعال شد که  55 اکیپ راهداری نیز در ایام عید نوروز خدمات لازم را ارائه کردند

باباپور با اشاره به  25 گشت راهداری ویژه نوروز در استان زنجان ادامه داد:‌ بیش از 28 گردنه در استان زنجان وجود دارد که سه گردنه مهم در محور زنجان به بیجار و دو گردنه مهم در محور زنجان به دندی در طول ایام نوروز خدمات لازم به مسافران ارائه شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه بنرهایی توسط این اداره کل تهیه شده و در معابر عمومی و محورهای مواصلاتی استان زنجان نصب شد، افزود:  3 هزار و 500 تن لکه گیری راه های استان زنجان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در 300 کیلو متر را ز راه های استان خط کشی انجام شد، ادامه داد: برجسته سازی نقاط حادثه خیز  با 200 متر مربع و نصب چهار تابلوی جدید از دیگر اقدامات انجام شده است.

این مسئول با اشاره به استفاده اداره کل از آسفالت پلیمری در راه های استان زنجان افزود: استان زنجان بعد از استان البرز دومین استانی است که امسال از این نوع آسفالت استفاده خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برای آسفالت راه های استان 50 میلیارد تومان هزینه برآورد شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه بهره برداران معادن از خودروهای سنگین که دارای بار اضافه هستند برای تردد در جاده های روستایی استفاده می کنند که این امر موجب خرابی آسفالت می شود.

وی با اشاره به اینکه تکمیل راهدارخانه ها و پایگاه های امداد جاده ای در دستور کار است، ادامه داد: 9.5 میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

باباپور با اشاره به اینکه برای تجهیز راهدارخانه ها و پایگاه های امدادی 20 میلیارد تومان هزینه لازم است، تصریح کرد: دو دستگاه آب نمک پاش نیز امسال برای نخستین بار خریداری می شود.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: