موج رسا
مدیر کل راه آهن شمالغرب خبر داد

مدیر کل راه آهن شمالغرب از روزانه شدن تردد قطار زنجان - مشهد خبر داد و گفت: اقدامات لازم در این زمینه انجام شده و مشکلی وجود ندارد.

کد خبر: ۴۸۶۱
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷

به گزارش موج رسا, محمد رضا قربانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از امروز با راه اندازی خط جدید ریلی زنجان - مشهد، قطارهای زنجان – مشهد روزانه می شود، تصریح کرد:  قطار جدید زنجان – مشهد از امروز از مقصد مشهد به سمت زنجان حرکت کرده و 14 و 40 دقیقه روز 31 همین ماه وارد ایستگاه زنجان می شود.

قربانی افزود: با اضافه شدن خط جدید زنجان - مشهد، تعداد قطارهایی که متعلق به زنجان باشند، افزایش پیدا می کند.

مدیرکل راه آهن شمالغرب کشور، گفت: سالانه چهار میلیون صندلی از طریق خطوط ریلی این منطقه جابجا می شوند.

قربانی به پیگیری های انجام شده برای نوسازی ناوگان ریلی منطقه شمالغرب کشور اشاره کرد و از اضافه شدن یک رام قطار دو طبقه جدید از زنجان به تهران در آینده نزدیک خبر داد.

مدیر کل راه آهن شمالغرب کشور با بیان اینکه ظرفیت این قطار 378 نفر و درجه 2 است، افزود: هزینه سفر از مقصد زنجان به مشهد با واگن های درجه دو 220 هزار و ریال و با واگن های درجه یک 533 هزار ریال است و که در صورت تکمیل شدن این ظرفیت، 3 تا 4 سالن درجه یک به این قطار اضافه خواهد شد.

قربانی افزود: قطار قبلی زنجان ـ مشهد که به صورت یک روز در میان اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کرد کماکان در این مسیر باقی خواهند ماند.
وی ادامه داد: این قطار نیز دارای 9 سالن درجه 2 با ظرفیت 486 نفر و 3 سالن درجه یک تختخوابی با ظرفیت 96 نفر، در مجموع 582 نفر است که از ساعت 20 و 20 دقیقه از زنجان حرکت کرده و ساعت 12 و 55 دقیقه به مشهد می‌رسد همچنین از ساعت 23 و 25 دقیقه مشهد را ترک و ساعت 15 و 50 دقیقه به زنجان خواهد رسید.
مدیر کل راه آهن شمالغرب کشور سرعت قطار دو طبقه را140 کیلومتر در ساعت دانست و افزود: همچنین موافقت اضافه شدن سالن‌های دو طبقه برای قطارهای دو طبقه زنجان نیز اخذ شده است که در حال حاضر مراحل فنی و اداری خود را پشت سر می‌گذارد که قرار است با سرعت آزمایشی 140 کیلومتر از تهران به سمت زنجان حرکت کند که این قطار نیز گنجایش 700 مسافر را دارد.

قربانی با اشاره به اینکه راه‌اندازی قطار روزانه زنجان ـ مشهد، یکی از مطالبات مردم استان بود گفت: با پیگیری‌های انجام شده، قطار زنجان ـ مشهد، از امروز روزانه می‌شود.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: