موج رسا
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه زنجان:

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: «تحول اقتصادی موقوفات و ترویج فرهنگ قرآن، اهل بیت(ع) و وقف با عزم ملی و مدیریت جهادی» شعار اوقاف و امور خیریه محسوب می شود.

کد خبر: ۴۸۸۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۶

حجت‌ الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی یکی از اولویت‌های فعالیت اوقاف است.

وی با اشاره به اینکه اغلب برنامه‌های فرهنگی اداره کل اوقاف در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه اجرایی می‌شود، اضافه کرد: برخی از این برنامه‌ها به صورت مناسبتی و برخی نیز به صورت مستمر در طول سال اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری به مناسبت عید نوروز، طرح نشاط معنوی ویژه دانش‌آموزان و در ایام تابستان، طرح بصیرت عاشورایی در ماه‌های محرم و صفر و طرح سوگواره یاس نبوی در ایام فاطمیه بیان کرد: برنامه‌ها و طرح‌های اجرایی اوقاف محدود به عناوین اعلام شده نیست و با آمار گرفته شده سالانه بیش از 100 برنامه توسط اوقاف اجرا می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مناسبتی اداره کل اوقاف در جوار امامزادگان برنامه‌های مناسبتی هفته وقف است، تصریح کرد: فقط در طول این هفته بیش از 20 برنامه اجرا می‌شود.

خدابنده‌لو با اشاره به اینکه اجرای برنامه‌های قرآنی نیز از دیگر فعالیت‌های اوقاف در طول سال است، بیان کرد: برگزاری محافل انس با قرآن با حضور قاریان برتر کشوری و بین‌المللی صورت می‎‌گیرد.

وی با بیان اینکه محافل انس با قرآن اغلب در ماه‌ رمضان برگزار می‌شود، افزود: خوشبختانه استقبال مردم استان از برگزاری چنین برنامه‌هایی مطلوب است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این اداره کل در سال جاری اضافه کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با در نظر گرفتن شعار سال، شعار محوری و راهبردی سازمان اوقاف را با عنوان «تحول اقتصادی موقوفات و ترویج فرهنگ قرآن، اهل بیت(ع) و وقف با عزم ملی و مدیریت جهادی» را تحقق بخشند.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: