موج رسا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تعاونیها یکی از ظرفیتهای مغفول استان زنجان است که به آن توجه نشده است.

کد خبر: ۴۹۰۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳

به گزارش موج رسا, احمد غریوی در جمع خبرنگاران غریوی یکی از اولویتهای کاری خود را توجه به بخش تعاون عنوان کرد و یادآور شد: تعاونیها یکی از ظرفیتهای مغفول استان زنجان است که به آن توجه نشده است.

این مقام مسئول در ادامه تعداد تعاونی های استان زنجان را سه هزار و 856 مورد عنوان کرد و افزود: 33 درصد این تعاونی ها در بخش کشاورزی، 19 درصد در بخش صنعت و 20 درصد در بخش خدمات و 28 درصد در سایر گرایش ها فعال است.

این مسئول خاطرنشان کرد: 57 درصد تعاونی های استان فعال، 14 درصد در دست اقدام و 29 درصد غیرفعال است.

وی یادآور شد: طبق گزارش مرکز آمار کشور نرخ بیکاری استان زنجان تا پایان سال 91 در حدود11.2 درصد گزارش شده است.

غریوی به نرخ اشتغال استان زنجان نیز اشاره کرد و افزود: سهم بخش صنعت استان زنجان از اشتغال 33.7 درصد، بخش کشاورزی 31.4 درصد و بخش خدمات 34.9 درصد است.

وی به برنامه های افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در سال جاری اشاره کرد و افزود: توجه به بخش تعاونی ها یکی از راهکارهای برون رفت از معضل بیکاری در جامعه است.

این مقام مسئول به نحوه برخورد با کارفرما از سوی مسئولان و مدیران ارشد استان اشاره کرد و با یادآوری اینکه نحوه برخورد با سرمایه گذاران یکی از مولفه های جذب سرمایه گذاری برای اشتغالزایی است، خاطرنشان ساخت: رونق اقتصادی استان در گرو جذب سرمایه گذران است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه به برنامه های هفته کارگر در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در همین راستا دیدار با امام جمعه و استاندار زنجان، برگزاری جشنواره امتنان و تجلیل از کارگران نمونه، دیدار با خانواده های شهدا، غبار روبی مزار شهدا و عیادت از کارگران بستری در بیمارستانها از برنامه های این هفته خواهد بود.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: