موج رسا
گزارش موج رسا از سخنرانیهای اخیر در محیط های سیاسی زنجان

در حالی که دولت تدبیر و امید، انتظار رفع مشکلات و دغدغه های کشور را در مردم ایجاد کرده، اما در گوشه ای دیگر و در بازار سیاست، عرصه ای برای جولان برخی از چهرهای تندوری سیاسی ایجاد شده که با تا حدود زیادی با شعارهای دولت روحانی و دغدغه های اساسی جامعه، تفاوت های بسیاری دارد.

کد خبر: ۵۲۲۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۲

به گزارش موج رسا در طی چند هفته گذشته سیاسیون به ویژه اصلاح طلبان با حضور در برنامه های مختلف در زنجان، فرصت لازم را پیدا کرده اند تا آنچه که مورد نظر خود برای القا به جامعه دانشجویی و مردم است در قالب سخنرانی ها بیان کنند.

در طی چند هفته گذشته چند شخصیت سیاسی اصلاح طلب در زنجان سخنرانی کرده اند که سخنرانی فاطمه راکعی در مراسم راه‌اندازی انجمن اسلامی دانشگاه زنجان با آنهمه کف و سوت و فریادهای این بانو، کم حاشیه ترین سخنرانی در دانشگاه زنجان محسوب می شد.

راکعی در این سخنرانی بارها دانشجویان را به صبر و گوش دادن به سخنانش دعوت کرد و بارها نیز فریاد زد و سخنان خود را با حرارت و ذوق بیشتری ارائه کرد اما با شعارهای مرگ بر فتنه گر و مرگ بر ضد ولایت فقیه و بارها سخنرانی وی  قطع شد.

سخنران دوم حجت الاسلام نبوی در زنجان بود که این سخنرانی نیز بدون جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و نبوی قبل از اینکه مطبوعات سراغش را بگیرند خیلی زود سالن برگزاری جلسه را ترک کرد.

 حجت الاسلام ˈ عباس نبوی ˈ که در مراسم جشن اعلام حضور دانشگاه زنجان در عضویت دفتر تحکیم وحدت، حضور یافته بود، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در زمینه مسائل آینده و روشنگری ها در این زمینه را بسیار مفید و سازنده دانست.

وی گفت: انجمن های اسلامی با درک متقابل نباید از مباحث مختلف فاصله بگیرند و انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت باید بیش از گذشته در مسائل جدی کشور وار شود.

سخنرانی اکبر اعلمی نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم و هفتم نیز در زنجان بسیار تند بود و رسانه ها تنها گوشه ای از سخنرانی وی را منتشر کردند، سخنرانی اعلمی در زنجان حتی مورد انتقاد نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي نیز قرار گرفت.

آخرین سخنرانی اصلاح طلبان در دانشگاه زنجان توسط ابراهیم اصغر زاده در جمع دانشجویان دانشگاه زنجان نیز به قدری تند بود که بسیاری از خبرگزاری های استان زنجان این مراسم را پوشش نداده و تنها خبرگزاری ایسنا به گوشه ای از سخنان اصغر زاده اشاره کرده است.

البته به نظر می رسد پای سیاسیون اصلاح طلب تازه به دانشگاه ها باز شده و باید منتظر حضور افراد دیگری در زنجان بود.

به نظر می رسد رویش اصغر زاده ها در دانشگاه ها آغاز شده و این حرکت در صورت عدم تدبیر مناسب از سوی دولت، ادامه خواهد داشت.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: