موج رسا
کد خبر: ۵۲۹۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۹

به گزارش مهرزنجان طی چند هفته اخیر و در غفلت دولت تدبیر و امید برخی سیاسیون تند رو و اصلاح طلب با حضور در برنامه های مختلف دانشگاه زنجان فرصت لازم را برای القاء حرفهای مغرضانه خود به دانشجویان در قالب سخنرانی پیدا کرداند.

در طی چند هفته گذشته چند شخصیت سیاسی اصلاح طلب در دانشگاه زنجان سخنرانی کرده اند که می توان به  سخنرانی فاطمه راکعی،حجت الاسلام نبوی،اکبر اعلمی و ابراهیم اصغر زاده اشاره کرد.

حضور و اظهار نظرهای بی مورد راکعی در این جلسه که با هدف و اغراض خاصی بوده است با واکنش دانشجویان روبرو شد و با سر دادن شعرهایی چون مرگ بر فتنه گر و مرگ بر ضد ولایت از طرف دانشجویان سخنرانی وی چند بار قطع شد.

سخنران دوم حجت الاسلام نبوی در زنجان بود که این سخنرانی نیز بدون جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و نبوی قبل از اینکه مطبوعات سراغش را بگیرند خیلی زود سالن برگزاری جلسه را ترک کرد.

 حجت الاسلام ˈ عباس نبویˈدر این مراسم گفت: جریان های حاکم در دانشگاه باید در مسیر رشد و تعالی حرکت کنند و دانشجو نیز آرمانخواه بوده و می تواند با درک درست مسائل و مشکلات وقایع پیرامون خود را تحلیل کند.

وی افزود: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در زمینه مسائل آینده و روشنگری ها در این زمینه می تواند بسیار مفید و سازنده باشد و در این میان انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت می تواند نقش موثری را ایفا کند.

سخنرانی اکبر اعلمی نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم و هفتم نیز در زنجان بسیار تند بود و رسانه ها تنها گوشه ای از سخنرانی وی را منتشر کردند، سخنرانی اعلمی در زنجان حتی مورد انتقاد نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي نیز قرار گرفت.

و آخرین سخنرانی در دانشگاه زنجان مربوط به ابراهیم اصغر زاده می شود که سخنرانی تند وی باعث شد این سخنرانی از طرف رسانه ها پوشش داده نشود و تنها خبرگزاری ایسنا به گوشه های از سخنرانی وی اشاره کرده بود.

وی در این جلسه با تاکید براینکه راز سقوط حکومت ها در انسداد سیاسی، فکری و گرفتن جلو اندیشه و آزادی بیان است گفت: در صورت انسداد سیاسی و فکری و آزادی بیان، وقوع انقلاب چیزی قطعی و قهری می شود!

وی گفت: انگیزه های که در سال 57 منجر به انقلاب اسلامی شده متفاوت تر از آنچه است که اکنون در کشور شاهد آن هستیم.

اصغرزاده با اشاره به حمایتش از دولت تدبیر و امید گفت: دولت روحانی ایده آل من نیست، ایده آل من ملتی است که همیشه با اصل غافلگیری دائم سر شما کلاه  می گذارد و به شما جواب رد می دهد.

اما نکته قابل توجه و قابل سوال این است که چرا درغفلت دولت تدبیر و امید این اتفاقها در دانشگاه ها روی می دهد؟

آنطور که بویش می آید رویش قارچی اصغر زاده ها در حیاط خلوت دولت تدبیر و امید شروع شده است و در صورت عدم تدبیر مناسب از سوی دولت برای قطع علف های هرز این رویش ادامه خواهد داشت.

انگارپای سیاسیون اصلاح طلب در دانشگاه ها تازه باز شده است و باید منتظر باشیم تا ببینیم این حضورها ادامه خواهد داشت یا دولت تدبیر چاره ای  خواهد اندیشید!

الله اعلم

نویسنده : علی اکبری

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: