موج رسا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت:هدف از برگزاری همایش ملی تصادفات جاده‌ای و سوانح ریلی و هوایی کاهش مرگ و میر در این راستا و فرهنگ‌سازی درست است.

کد خبر: ۵۴۸۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰

به گزارش عصرزنجان  همایش ملی تصادفات جاده‌ای و سوانح ریلی و هوایی با حضور علیرضا صفارزاده (رئیس هیئت علمی کنفرانس)، داود کشاورزیان (معاون وزیر راه و شهرسازی)، محمود آبادی (مشاور عالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور)، جبار علی ذاکری (رئیس دانشکده راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت ایران)، عباس محمودآبادی (مشاور عالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور)، کاپیتان هوشنگ شهبازی، جواد رحمتی (معاون عمرانی استاندار زنجان)، علیرضا فیروزفر (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان)، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و جمعی از مسئولان استانی در سالن علامه طباطبایی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد.

این همایش که با هدف بررسی عوامل موثر در کاهش تلفات جاده‌ای و راهکارهای عملی در این زمینه برگزار شد، علاوه بر سخنرانی، کارگاه‌های آموزشی و میزگردهای تخصصی با حضور مدیران ارشد حوزه حمل و نقل و ایمنی برگزار شد.

ین همایش ملی با حضور علیرضا صفارزاده (رئیس هیئت علمی کنفرانس)، داود کشاورزیان (معاون وزیر راه و شهرسازی)، محمود آبادی (مشاور عالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور)، جبار علی ذاکری (رئیس دانشکده راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت ایران)، عباس محمودآبادی (مشاور عالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور)، کاپیتان هوشنگ شهبازی، جواد رحمتی (معاون عمرانی استاندار زنجان)، علیرضا فیروزفر (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان)، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و جمعی از مسئولان استانی در سالن علامه طباطبایی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد.

در این همایش که با هدف بررسی عوامل موثر در کاهش تلفات جاده‌ای و راهکارهای عملی در این زمینه برگزار شد، علاوه بر سخنرانی، کارگاه‌های آموزشی و میزگردهای تخصصی با حضور مدیران ارشد حوزه حمل و نقل و ایمنی برگزار شد.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930231001251#sthash.nse3Q13V.dpuf

در این همایش علیرضا فیروزفر گزارشی از نحوه برگزاری همایش ریلی در استان زنجان ارائه کرد.

 

فیروزفروی با اشاره به اینکه همایش ملی تصادفات جاده‌ای و سوانح ریلی و هوایی با همکاری ارگان‌ها و دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شود، گفت: هدف از برگزاری این همایش کاهش مرگ و میر در این راستا و فرهنگ‌سازی درست است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی یکی از ارکان مهم در کاهش تلفات جاده‌ای محسوب می‌شود، تصریح کرد: با فرهنگ‌سازی درست و اصولی می‌توان علاوه بر کاهش تلفات گام مهمی نیز برای تحقق شعار سال برداشت.

این مسئول با اشاره به اهداف برگزاری این همایش تصریح کرد: کمک به شناخت چالش‌های پیش‌روی این حوزه و تبیین فرایندهای بهبود کمی و کیفی در حوزه‌های حمل و نقل جاده‌ای و ریلی از اهداف برگزاری این همایش است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان همچنین با اشاره به اینکه شیوه برگزاری همایش تصادفات جاده‌ای و ریلی با استفاده از روش‌های آماری و تحلیلی است، خاطرنشان کرد: بررسی نقش پلیس در تصادفات جاده‌ای، روش‌های ارتقای فرهنگی استفاده‌کنندگان از جاده‌ها و راه‌آهن، نقش انسان، جاده، وسیله نقلیه و محیط در تصادفات مختلف از جمله جاده‌ای، ریلی و هوایی از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

فیروزفر با اشاره به اینکه استفاده از تکنیک‌های مؤثر در کاهش تلفات جاده‌ای و اجرایی کردن آنها به صورت عملی نیز از اهداف برگزاری همایش محسوب می‌شود، اضافه کرد: این همایش با ارائه مقالات مختلف برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت پلیس راهور، سازمان نظام مهندسی، اداره‌کل راه و شهرسازی، نیروی انتظامی استان و ... در برگزاری این همایش ابزار امیدواری کرد؛ برپایی این همایش گام مهمی در کاهش تلفات جاده‌ای باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه آزاد و تعداد دانشجویان و هیئت‌های علمی فعال در این مجموعه تصریح کرد: طی سنوات گذشته دانشگاه آزاد اسلامی از نظر علمی و در مباحث افزایش فضای علمی پیشرفت بسیاری کرده است.

در این همایش معاون عمرانی استاندار زنجان با تاکید بر انجام آموزش‌های لازم در بحث رانندگی درست و عوامل مرتبط با حوادث جاده‌ای بیان کرد: مسئله آموزش عمومی در کاهش سوانح و تصادفات رانندگی تاثیرگذار است.

این مسئول با اشاره به اینکه صرفا آموزش در کاهش تلفات تاثیرگذار نیست، اضافه کرد: در کنار آموزش باید تجهیزات پیشرفته نیز در جاده‌ها به کار گرفته شود.

رحمتی همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار و کابردی رسانه‌ها در کاهش تصادفات جاده‌ای افزود: باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

وی در ادامه با تاکید بر برخورد قانونی با تخلفات راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: استانداردسازی علائم راهنمایی و رانندگی در جاده‌ها، برخورد جدی و قانونی با متخلفان به عنوان یک عامل بازدارنده تاثیر بسزایی در کاهش تلفات جاده‌ای است.

معاون عمرانی استاندار زنجان همچنین با تاکید بر فعال‌سازی شورای ترافیک استان و استفاده از تجهیزات و امکانات در بحث تجهیز جاده‌ها اظهار داشت: این امر نیز در کاهش سوانح تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.

پایان گزارش/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: