موج رسا
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه زنجان خبر داد

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برگزاری جشن های اعیاد شعبانیه در بقاع متبرکه استان زنجان خبر داد.

کد خبر: ۵۷۱۰
تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۵

حجت‌الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: امسال نیز طبق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی به مناسبت ماه شعبان در مساجد و بقاع استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌هایی اجرایی همزمان با این ماه مبارک برگزاری جشن اعیاد شعبانیه است، اضافه کرد: این جشن در بقاع شاخص استان و تعدادی از مساجد استان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه جشن‌های اعیاد شعبانیه در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: ‌تبدیل بقاع به قطب فرهنگی و همچنین جذب جوانان به این مکان‌های مقدس از اهداف برگزاری این جشن‌ها است.

این مسئول همچنین با تأکید بر ترویج و تبیین فرهنگ مهدویت با برگزاری جشن‌های مذکور اضافه کرد: تبیین فرهنگ انتظار و ترویج سیره زندگی ائمه معصومان (ع) نیز  از دیگر اهداف برگزاری این جشن‌ها است.

خدابنده‌لو با اشاره به برگزاری جشن‌های اعیاد و مناسب‌ها در بقاع متبرکه و مساجد استان تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این مکان‌ها و فضای معنوی که در آنها وجود دارد، بهتر می‌توان، فرهنگ دینی و مذهبی را ترویج داد.

وی با اشاره به نقش مهدویت و ترویج این فرهنگ در پیشگیری از تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمنان افزود:  این فرهنگ در آماده‌سازی جامعه بشری برای تحقق جامعه‌ای سالم و دینی نقش تأثیرگذاری داشته و این فرهنگ به ارزشیابى دوباره زندگى تاریخى، اجتماعى، سیاسى و فرهنگى عصر حاضر پرداخته است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه با اشاره به نقش راهبردی امامزادگان و بقاع متبرکه در ترویج فرهنگ‌های مختلف تصریح کرد: حضور سخنرانان در این جشن‌ها و همچنین توزیع بروشورهای آموزشی در زمینه این فرهنگ‌ها در امامزادگان که محل حضور اقشار مختلف است، تأثیر به سزایی در سالم‌سازی جوامع خواهد داشت.

این مسئول در پایان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط اداره کل اوقاف استان زنجان با تکیه بر ظرفیت امامزادگان، اظهار داشت: سالانه بیش از 100 عنوان برنامه فرهنگی در مناسبت‌های مختلف در امامزادگان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به استقبال چشمگیر مردم استان زنجان از برگزاری برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه افزود: با بررسی‌های به عمل آمده و آمار گرفته شده هر سال بر تعداد آمار افرادی که در برنامه‌های فرهنگی اوقاف حضور پیدا می‌کنند، اضافه می‌شود که این امر نشان از تاثیرگذاری برنامه‌ها و علاقه‌مندی مردم به برگزاری چنین برنامه‌هایی است.

به گفته خدابنده‌لو، امسال جشن اعیاد شعبانیه در بقاع و مساجد شاخص استان زنجان، همراه با اجرای برنامه‌هایی همچون سخنرانی، مداحی، مولودی خانی، توزیع بسته‌های پذیرایی، آذین‌بندی مساجد برگزار خواهد شد.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: