موج رسا
کد خبر: ۵۸۴۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۱

به گزارش موج رسا, همواره از نیروی انتظامی به عنوان یک نهادی نام برده می شود که در عرصه خدمت به مردم و تامین آسایش و امنیت پیشگام بوده که البته طبیعی است، این نهاد ایرادات و نواقصی در روش برخورد و اجرا داشته باشد و باید با همکاری رسانه ها و اقدام عملی مسئولان، کاستی ها برطرف شده و خدمت های صادقانه دیگر افراد نادیده گرفته نشود.

در این میان یکی از پرکارترین نیروی پلیس که بسیاری از مردم نیز در طول شبانه روز با آن در ارتباط هستند پلیس راهنمایی و رانندگی است.

در این رده از پلیس، علی رغم خدمت های فراوانی که ارائه می‌شود بعضا رفتارهای غیر منصفانه وتندی هم مشاهده می‌شود که متاسفانه باعث شده برخی از مردم دید بدی نسبت به این پلیس پیدا کنند و از نحوه عملکردشان ناراضی و گلایه‌مند باشند.

برهمین اساس خبرنگار ما به میان مردم رفته و تلاش کرد با طرح سوالاتی از مردم عملکرد این نیروی پلیس را مورد ارزیابی از نظز مردم شریف ایران قرار دهد که با مواردی مواجه شد که نقطه مشترک تمام افراد مصاحبه شونده بود و به همین دلیل به چند مورد از نکات مهم و مشترک اشاره می‌شود.

بسیاری از مردم در گفت وگو هایی که با خبرنگار دانا داشتند به موضوع جریمه‌های راهنمایی و رانندگی اشاره کرده و از شیوه ابلاغ و اطلاع رسانی در زمینه جریمه هایی که اعمال می‌شود، گلایه کردند.

البته لازم به ذکر است که این موضوع از گذشته مورد انتقاد دارندگان وسایل نقلیه و برخی رسانه‌ها بوده و خیلی از دارندگان خودرو از جریمه‌های بی حد و حساب اعلام نارضایتی کرده بودند چرا که به زعم برخی از مردم مدیریت درستی بر روی ماموران صادر کننده وجود ندارد.

در همین رابطه به سراغ آقایی 42 ساله  رفتیم که وی  در پاسخ گفت: من در حوالی میدان رسالت به سمت خیابان هنگام در حال تردد بودم که ماموری از میان خیابان بیرون آمد و اشاره کرد که متوقف شوم و من هم به دلیل این که اشتباهی مرتکب نشده بودم، با خیالی آسوده همان کار را کردم.

وی ادامه داد: به محض توقف وی شروع به نوشتن جریمه کرد و وقتی من دلیل جریمه شدن خود را از وی خواستار شدم با لحن بدی گفت که شما کمربند نبستی ولی من به وی نشان دادم که کمربند بسته ام و بر حرف خود اصرار کردم. مامور که دید من این حق را برای خود قائل هستم گفت مدارکت را ندهی خودرو را به پارکینگ منتقل می کنم و نباید روی حرف مامور قانون حرف بزنی و این که تو می‌گویی یعنی من دروغ گو هستم!

علاوه بر این وی وقتی دید که گوشی موبایل در دست من هست این تهمت را نیز به من زد که تو با گوشی هم صحبت می کردی در حالیکه تاریخچه تماس من برای یک ساعت پیش بود ولی متاسفانه این مامور محترم هیچ حقی را برای من قائل نشد و مبلغ 50000 تومان هم من را جریمه کرد.

 این مسئله یکی از مواردی بود که  خیلی‌های دیگر هم نسبت به آن اظهار نارضایتی و گلایه کردند و معتقد بودند نباید همه را به چشم مجرم دید.

یکی دیگر از افراد حاضر مقابل راهنمایی و رانندگی منطقه سه تهران که خانمی 35 ساله بود در خصوص عملکرد راهنمایی و رانندگی و دلیل حضورش در آن جا گفت: من روز گذشته به همراه فرزندم دریکی از خیابان های حوالی میدان تجریش خودروی شخصی ام را پارک کردم تا در مغازه ای برای صرف نهار برویم و این در حالی بود که هیچ تابلوی توقف ممنوعی در این محدوده نبود.

اما وقتی که برگشتیم دیدم خودرو در جای خودش نیست و بسیار نگران شدیم و حتی فرزند من که 7 سال دارد شروع به گریه کرد که ماشین‌مان را دزد برده ولی خوشبختانه از طریق ساکنین محله متوجه شدیم خودرو به پارکینگ منتقل شده و به ما گفتند این اقدام کار هر روز ماموران است و البته هیچ کس هم به ما چیزی نگفت که خود این مسئله تاثیر منفی بر روحیه اشخاص دارد.

وی همچنین ادامه داد: امروز برای ترخیص که مراجعه کردم متوجه شدم که علی رغم انتقال به پارکینگ خودرویی که یک هفته پیش خریده‌ام 180 هزار تومان جریمه دارد و جدای این مسئله هم باید دوروز پول پارکینگ را بدهم در صورتی که ساعت 8 صبح اقدام به ترخیص کرده بودم و می‌بایست پول یک روز پارکینگ را می‌دادم.

این خانم در ادامه بیان داشت: نکته قابل تامل  اینست که خودرو ها با وسائل  استاندارد حمل نمی‌شوند و درزمان انتقال خودرو به پارکینگ آسیب هایی نیز به خودروها وارد می‌شود.

این فرد ادامه داد: چرخ عقب خودروی من هم دچار مشکل شد که متاسفانه نه تنها پاسخگو نبودند بلکه من را متهم به تخریب ماموران هم کردند.

به هر صورت مسئولان مربوطه باید توجه داشته باشند که ممکن است یک سری اقدامات باعث به وجود آوردن چهره‌ای متفاوت از پلیس در بین مردم شود لذا انتظار می‌رود مسئولان راهنمایی و رانندگی ناجا ضمن برخورد لازم با متخلفان نظارت بیشتری را روی نحوه برخورد ماموران با مردم داشته باشند.

منبع خبر: دانا

مطالب مرتبط:
برچسب ها: پلیس راهور ناجا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: