موج رسا
کد خبر: ۵۹۳۹
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۸

به گزارش موج رسا, به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست هم اندیشی سخنرانان هیئت‏‌‏های رزمندگان اسلام که در سالن همایش‏‌‏های مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تا امروز هر هجمه ای که دشمن انجام داده است وقتی ما تکلیف را درست انجام دادیم و به سوی خدا رفتیم، خداوند نیز وعده خود را عملی کرد و بر اثر هر هجمه ای قوّتمان را افزوده است.

وی با اشاره به اوضاع ایران در زمان جنگ تحمیلی گفت: به ما حمله کردند و از قلب این حمله نیرویی مقتدر و کم نظیر در دنیا از لحاظ توانایی نظامی متولد شد که با صلابت امروز از اسلام دفاع می کند.

نقدی با اشاره به اینکه حمله به لبنان و فلسطین نیز همین اتفاق تکرار شد، ادامه داد: در سوریه به جز مقام معظم ولایت هیچ کسی قادر به تصویر کردن اوضاعی که امروز اتفاق افتاده است را نداشت و در مورد عراق نیز عملکرد درست ما باعث می شود که مجددا همینگونه رقم بخورد.

وی با تاکید بر اینکه جنگ صرفا به جبهه نظامی متوقف نشده است تصریح کرد: دشمن عرصه نبرد را بر روی دو رکن انگیزه های الهی و وحدت مردم متمرکز کرده است.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به اینکه دشمن بدنبال حمله نظامی به ایران بود گفت: دشمنان به این نتیجه رسیدند که نمی توانند در مقابل ایران بایستند پس جنگ فرهنگی را به میان کشیدند؛ جنگی که از ابتدای انقلاب آغاز شده بود و در این چند سال اخیر با سرعت و شیب بیشتر آنرا ادامه دادند.

وی با اشاره به فعالیت 162 شبکه ماهواره ای فارسی زبان با تنوع فراوان در فضای ایران اظهار داشت: آمارهای ما نشان می دهند که 48 درصد مردم تحت پوشش این شبکه ها با متوسط استفاده 4 ساعت در روز هستند که نتیجه آن حاکم شدن دشمن بر دل و اندیشه مردم است.

نقدی با اشاره به اینکه اقدامات قانونی و انتظامی تا کنون نتیجه بخش نبوده ولی قابلیت نتیجه بخشی را دارد؛ گفت: باید مردم را نسبت به موضوع آگاه کنیم و متاسفانه مردم در این مورد اطلاع ندارند و از اینکه این موضوع فراگیر شده است نترسیم و بدنبال رضایت خدا باشیم که او کمک خواهد کرد.

وی ضمن اشاره به وجود شورایی به عنوان امر به معروف و نهی از منکر در بسیج تصریح کرد: در این شورا در سطح ملی مشکلات را بررسی و طرحی چند مرحله ای برای آن آماده کرده ایم که از ابتدای ماه رمضان به اجرا در می آید.

رئیس سازمان بسیج هفت نکته را بعنوان محور گفتگو با مردم مطرح کرد و در توضیح آنها گفت: باید عزت و صلابت مردم که باعث ترس و وحشت دشمن شده است را برای آنان بازگو کرد.

وی محور دوم را آشکار کردن دیدگاه شرع نسبت به این موضوع دانست و ادامه داد: به جای مطرح کردن نظر شریعت در مورد ابزار به روشن کردن مردم در مورد نظرات شریعت درباره مبناها را در پیش بگیریم چرا که ابزارها تغییر می کنند ولی مبنای دین ثابت است.

سردار نقدی کمک گرفتن از نظرات روانشناسان را نیز مورد دیگری دانست که می تواند موثر واقع شود.

وی اطلاع رسانی در مورد واقعیات جامعه و تاثیر شبکه های ماهواره ای بر آن را بعنوان نکته چهارم مطرح کرد و گفت: متاسفانه بالای 85 درصد طلاق ها در کشور بعلت دو عامل مواد مخدر و شبکه های ماهواره ای است که بازگو شدن مواردی از این قیبل کمک به بیدار شدن جامعه می کند.

رئیس سازمان بسیج مطرح کردن تجارب تاریخی مانند ماجرای اندلس و زندگی امروز غربی ها را بعنوان دو نکته دیگر این مبحث بیان کرد و اظهار داشت: آمار ازدواج در آمریکا پایین است و آمار طلاق نیز در همان ازدواج ها بسیار بالاست و این از مواردی است که سبک زندگی غربی به همراه خود به زندگی ها وارد می کند؛ تیراندازی در دانشگاه و مدارس آمریکا نیز نمونه هایی دیگر از این سبک زندگی است.

وی پاسخ به شبهات را به عنوان محور آخر معرفی کرد و گفت: باید تمام سوالات و شبهاتی که در این مورد مطرح می شود را پاسخ داد.

سردار نقدی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تجربه مثبت بسیج در مقابله با ماهواره در چندین نقطه از کشور اظهار داشت: مطرح شدن این مباحث برای مردم و آگاه کردن آنان نسبت به عواقب ماهواره موثر و مفید است.

وی با نادرست خواندن طرح این مبحث که بودجه های فرهنگی کشور در دست حوزه و روحانیت است، گفت: اساس فرهنگ در آموزش و پرورش و دانشگاه ها ایجاد می شود که متاسفانه در آنجا اثری از آن نیست؛ خود مسئولین نیز مهمترین فرهنگ سازان هستند که مردم از آنان یاد می گیرند.

رئیس سازمان بسیج در پایان با اشاره به قانون اساسی کشور دولت را مسئول پاسخ گویی در مورد فرهنگ دانست و تصریح کرد: مردم باید همانطور که نسبت به راه سازی و مسکن سازی و موارد دیگر از دولت سوال می کنند باید نسبت به این موضوع نیز از دولت مطالبه کنند.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: