موج رسا
با هدف جلوگيری از تكرار حوادث گذشته صورت می گيرد

رئيس اداره حمل و نقل مسافر اداره كل حمل و نقل و پايانه های استان زنجان گفت:در پی بروز آتش سوزی در تعدادی از اتوبوس های اسكانيا،اسكانيا تصميم گرفته است سيستم ايمنی و فنی اين اتوبوس را مورد بازبينی قرار دهد تا از بروز حوادث احتمالی جلوگيری كند.

کد خبر: ۶۱۵۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۷

به گزارش موج رسا, سيدجلال ابوالقاسميان  در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: همزمان با فراخوان اعلام شده از سوی شركت توليدی صنعتی عقاب افشان )اسكانيا(، از 18 خرداد ماه سال جاری رانندگان اتوبوس های اسكانيا در زنجان برای بازبينی و كنترل تجهيزات اتوبوس های خود و رفع مشكلات آن به نمايندگی اين شركت در استان مراجعه كرده اند.

وی با بيان اينكه در اين برنامه، شركت مي تواند روزانه بين  5 تا 10 اتوبوس مورد بازبينی و بازرسی قرار گيرد ادامه داد: شركت عقاب افشان به منظور مشخص كردن اتوبوس های دارای نواقص فنی كه توسط افراد غير متخصص تعمير شده اند و اكنون دارای مشكل هستند ، اقدام به طراحی 3 نوع برچسب سفيد،زرد و قرمز كرده است.

این مسئول در اين باره ادامه داد: بر اساس معيار اين برچسب ها، اتوبوس هايی كه بتوانند استاندارد های لازم را كسب كنند( 41 آيتم مشخص شده از طرف شركت توليدي صنعتي عقاب افشان) واجد برچسب سفيد خواهند شد واتوبوس هايی كه به دليل دستكاری های احتمالی راننده و مالك دچار اشكالاتی شده است به ميزان مشكلات به وجود آمده برچسب زرد و يا قرمز دريافت می كنند و تا رفع كامل اين نواقص از فعاليت آنان در جاده های كشور جلوگيری می شود.

وی ادامه داد:تمامی ناوگان اتوبوس های اسكانيا تا پايان  سال جاری فرصت دارند برای بازبينی به نمايندگی شركت عقاب افشان واقع درزنجان مراجعه و نسبت به رفع مشكلات احتمالی اقدام نمايند.

ابوالقاسمیان با بيان اينكه اين فراخوان با زمان بندی محدود برای مدل های مختلف اسكانيا ابلاغ شده است گفت: با توجه به زير ساخت هايی كه در استان زنجان وجود دارد رانندگان زنجاني می توانند بدون توجه به زمانبندی ابلاغ شده برای بازبينی اتوبوس های خود و رفع مشكلات آن اقدام كنند.

 

*اتوبوس هايی كه فاقد برچسب سفيد شناسايی می شوند

وی آخرين مهلت برای رفع مشكلات اتوبوس ها را 15روز پس از بازرسی های انجام شده عنوان كرد و اذعان داشت: اتوبوس هايی كه فاقد برچسب سفيد باشند توسط شركت عقاب افشان شناسايی وادارات كل حمل ونقل وپايانه هاي استانها معرفی شده و كارت هوشمند ناوگان مسافر بری آنها غيرفعال واز ادامه فعاليت آنها در چرخه حمل و نقل كشور جلوگيری خواهد.

رئيس اداره حمل و نقل مسافر اداره كل حمل و نقل و پايانه های استان زنجان به مالكان، رانندگان و مديران شركت های حمل و نقل توصيه كرد سريعاً نسبت به بازبينی و رفع نواقص احتمالی اقدام كرده و برای انجام تعميرات اساسی روی اتوبوس و برای خريد تجهيزات و قطعات مورد نياز به نمايندگی شركت توليد صنعتی عقاب افشان مراجعه كنند.

همچنين نبي اله مولايي،نماينده شركت توليد صنعتی عقاب افشان )اسكانيا( با اشاره به اينكه علاوه بر بازبينی و بازرسی سيستم های ايمنی و فنی و ساختار فنی بدنه اتوبوس ها مورد بررسی و معاينه فنی قرار می گيرد, گفت: بيشترين مشكلات بررسی شده مربوط به كار گذاشتن باك های اضافی برای حمل سوخت بيشتر، توسط رانندگان بوده است.

 

* 21دستگاه اسکانیا در زنجان معیانه فنی و رفع نقص شده است

مولايي تصريح كرد: بيش از يكصد دستگاه اتوبوس فعال درشركتهاي مسافربري استان فعاليت می کنند وتاكنون بيش از21دستگاه اتوبوس برای معاينه و رفع نواقص به نمايندگی مراجعه كرده اند كه از اين تعداد 14درصد برچسب سفيد، 76  درصد برچسب زرد يا مشروط و 10 درصد برچسب قرمز دريافت كرده اند.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: