موج رسا
کد خبر: ۶۶۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۰۷

سید مهدی موسوی نژاد در گفت و گو با خانه ملت، گفت: بازگشایی دفاتر شرکتهای نفتی خارجی در واقع یک رویکردی است که دولت جدید دارد دنبال می کند و از طریق دیپلماسی نفتی به دنبال خنثی کردن و بی اثر کردن تحریم های نفتی هستند اما آیا این یک سیاست منطبق بر عقلانیت و کار کارشناسی است یا خیر؟ به نظرم این چنین نیست.
 
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حال شرکتهای خارجی دنبال منافع خود هستند، افزود: طبیعی است  شرکتهای نفتی در شرایط تحریم هیچ گاه تن به مذاکره و معامله با ایران نخواهند داد چرا که منافعشان به خطر می افتد و مورد تقبیح و برخورد کشورهای تحریم کننده قرار می گیرند.
 
وی با تاکید بر اینکه این شرکتها شرکای مورد اعتمادی نیستند، گفت: اگر صادقانه وارد عمل شوند و در فضای برد- برد اقدامات و تعاملاتی صورت بگیرد اثر گذار است غیر از این باشد تاثیری ندارد.
 
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کمیسیون وارد بررسی این نوع مذاکرات نمی شود، گفت: ما با توجه به تغییر وزیر نفت و تغییرات مدیریتی این وزارتخانه  هنوز گزارش جامعی از اقدامات وزارت نفت دولت جدید را در کمیسیون دریافت نکردیم و به بررسی تصمیمات آنها ورود نکردیم.
 
موسوی نژاد درباره مشکلات جایگاه داران بنزین نیز گفت: این معضل در کمیسیون بررسی نشده است تنها گزارشی در حد اعلام وضعیت جایگاه داران مطرح شد که هنوز بررسی و یا تصمیم گیری خاصی اتخاذ نشده است
 
نماینده مردم دشتستان در مجلس افزود: توضیحات دولت را لازم است درباره  توسعه جایگاههای بنزین بشنویم، اگر نیاز به کمک مجلس باشد کمیسیون وارد می شود و برای رفع موانع اقدام می کند.
 
این عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی در مجلس، گفت: تحقیق و تفحص از پرونده بابک زنجانی ادامه دارد چرا که در واریز دلارهای نفتی به حساب بانک ها ابهام وجود دارد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
محمد رضا خدابخشی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
1
عاقلان دانند

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: