موج رسا
رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان:

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان گفت: شناسایی نخبگان استان زنجان به ویژه در مناطق روستایی و محروم اقدام می­شود.

کد خبر: ۶۶۱۶
تاریخ انتشار: شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸

سعاد ورسائی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: در حال حاضر 241 نخبه در استان زنجان شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از نخبگان نیز در روستاها و مناطق محروم استان زندگی می کنند، خاطرنشان کرد:  نسبت به شناسایی نخبگان استان زنجان به ویژه در مناطق روستایی و محروم اقدام می­شود.

این مسئول با اشاره به برنامه های اردویی بنیاد نخبگان خاطرنشان کرد: برنامه اردوها در سطح ملی و استانی اجرایی می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با بیان اینکه برای اجرای این برنامه در سال 93 یک میلیارد ریال بودجه درنظر گرفته شده است، تصریح کرد: این اردوها برای نخبگان برگزار می شود.

 ورسائی یکی از اهداف نخبگان را ارتباط و آشنایی نخبگان با یکدیگر عنوان کرد و گفت: در قالب برگزاری این اردوها، نخبگان با مشکلات همدیگر آشنا شده و راه حل های مختلفی برای مشکلات ارائه می کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری این اردوها ضمن ایجاد روحیه با نشاط ، موجب انتقال تجارب نخبگان می شود، افزود: نخبگان در این اردوها با هم افزایی بیشتر مشکلات هم را حل می کنند.

این مسئول در پاسخ به سئوالی در خصوص به کارگیری نخبگان در سازمان ها و ادارات استان زنجان گفت:
بکارگیری نخبگان در ادارات و سازمان ها عملا ازسوی بنیاد نخبگان دنبال می شود و در این زمینه از سازمان­ها پیگیری­های لازم انجام می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با اشاره به اینکه جذب نخبگان در دانشگاه ها، سازمان­ها، صنایع و شرکت های دانش بنیان پی گیری و حمایت می شود، تصریح کرد: اختراعات و نوآوری نخبگان همواره به کمک صنعت آمده است.

وی در خصوص مشکلات نخبگان استان زنجان نیز گفت: مشرف به مشکلات نخبگان هستیم اما برخی از این مشکلات به صورت فوری نمی تواند حل شود و باید برنامه ریزی مناسبی در این زمینه صورت گیرد.

 *نخبگان محور و پایه اقتصاد مقاومتی هستند

ورسائی نخبگان را محور و پایه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: با این وجود نخبگان، شرکت های دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی مفاهیم جدید هستند که هنوز جا نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه برای حل مشکلات شرکت های دانش بنیان، ساعت های متمادی جلسه برگزار شده است،خاطرنشان کرد: برخی مشکلات نخبگان ناشی از ساختار بورکراتیک و اداری است.

این مسئول با اشاره به اینکه به دلیل تازه بودن مفاهیم، قوانین نارسا و بورکراسی طولانی برخی شرکت ها دچار مشکلاتی می­شوند، تصریح کرد: این شرکت ها نوپا هستند و برای تامین فضای کارگاهی خود با مشکلاتی مواجه هستند.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با بیان اینکه با شرکت شهرک های صنعتی استان در خصوص اختصاص فضای کارگاهی برای نخبگان تفاهم­هایی صورت گرفته است، تصریح کرد: به این منظور یک هزار متر مربع زمین اختصاص می یابد.

 ورسائی در خصوص ارتباط بین نخبگان و صنعت بیان داشت: اگر چه ممکن است بین دانشگاهی و صنعت این ارتباط کمرنگ باشد، اما نخبگان توانسته اند با نوآوری خود در خدمت صنعت باشند.

وی بر ضرورت افزایش بازدید از مراکز صنعتی توسط نخبگان تاکید کرد و گفت: این بازدیدها و تبادل اطلاعات می تواند منجر به طرح مشکلات و بروز روش­های خلاقانه حل آن­ها و نهایتاً عقد قرار داد بین این دو شود.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: